هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۵

بر اساس آخرین تحلیل نقشه های سازمان هواشناسی ایران، امروز 5 مهرماه در برخی استان های شمالی بارش خفیف باران پیش بینی می شود.
کد خبر: ۹۸۹۷۸
بازدید : ۱
۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱

فرادید| با توجه به هشدار‌های هواشناسی ایران امروز ۵ مهر ماه در ارتفاعات خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی و رگبار پراکنده گاهی وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به تدریج در ساعات بعد از ظهر با نفوذ جریانات مرطوب به سواحل غربی دریای خزر در شرق اردبیل و گیلان افزایش ابر و بارش خفیف آغاز می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، طی روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه علاوه بر غرب سواحل دریای خزر و اردبیل در برخی مناطق استان مازندران و شمال آذربایجان شرقی نیز بارش پراکنده همراه با وزش باد انتظار می‌رود.

پنج‌شنبه و جمعه در کل سواحل دریای خزر، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و در برخی مناطق خراسان شمالی بارش باران گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه در گیلان و جمعه گیلان و مازندران بارش شدت خواهد داشت و دریای خزر مواج است. همچنین طی ساعات بعد از ظهر دوشنبه و سه‌شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

گفتنی است در روز‌های پنجشنبه و جمعه سامانه بارشی که برروی اقیانوس هند شکل گرفته به سواحل دریای عمان و جنوب سیستان و بلوچستان نزدیک شده و در این نواحی سبب افزایش ابر، وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق و مواج شدن دریا می‌شود.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین