قیمت رهن آپارتمان در تهران

قیمت رهن آپارتمان در تهران

ررسی فایل‌های یاد شده همچنین نشان می‌دهد که توان اجاره مستاجران نسبت به ماه‌های اخیر کمتر شده و حداقل در بین ۲۰۰ فایل ثبت شده، با حداکثر مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان تنها می‌توان واحد‌هایی تا حداکثر ۸۰ متر مربع را آن هم در غیر از نقاط مرکزی شهر پیدا کرد.
کد خبر: ۹۹۰۱۰
بازدید : ۳۳۶۳
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۳

بررسی آخرین فایل‌های اجاره آپارتمان عرضه شده در مناطق مختلف تهران شامل واحد‌های چند شهرک مسکونی قدیمی و جدید در وب‌سایت‌های عرضه آگهی‌های ملکی، نشان از آن دارد که تقاضای موجران برای دریافت اجاره، حداقل در بین تمام فایل‌های اجاره یک موتور معتبر جست‌وجوی املاک، بسیار کاهش یافته است.

رصد بیش از ۲۰۰ فایل اجاره مسکن در یک موتور جست‌وجوی اینترنتی املاک نشان می‎‌دهد حدود نیمی از این فایل‌ها که در چند روز ابتدای مهرماه ثبت شده‌اند تقاضای رهن کامل داشته‌اند و از بین این ۲۰۰ فایل تنها دو مورد پیشنهاد اجاره کامل ثبت شده است.

یعنی به‌طور میانگین تنها یک فایل «رهن صفر» در بین یکصد فایل اجاره ثبت شده است. همچنین به نظر می‌رسد روند درخواست رهن بیشتر به جای اجاره توسط موجران صعودی است که احتمالا به بازده بیشتر سرمایه‌گذاری در بازار‌های موازی مرتبط است.

به علاوه اینکه با کاهش «انتظارات تورمی» در گزارش مردادماه و احتمال ادامه این روند، سپرده‌گذاری بانکی هم احتمالا با افزایش جذابیت مواجه شده است.

بررسی فایل‌های یاد شده همچنین نشان می‌دهد که توان اجاره مستاجران نسبت به ماه‌های اخیر کمتر شده و حداقل در بین ۲۰۰ فایل ثبت شده، با حداکثر مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان تنها می‌توان واحد‌هایی تا حداکثر ۸۰ متر مربع را آن هم در غیر از نقاط مرکزی شهر پیدا کرد و دیگر امکان رهن کامل یک واحد مسکونی در منطقه مرکزی شهر با این مبلغ وجود ندارد.

باید منتظر ماند و دید با آغاز فصل بازگشایی مدارس و به تبع آن کم شدن تقاضای اجاره در بازار، روند تقاضای موجران برای اجاره املاکشان چطور ادامه می‌یابد.

قیمت رهن آپارتمان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین