قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۰

قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۰

قیمت بیت کوین امروز ۱۰ مهرماه با ۹.۱۹ درصد افزایش نرخ به ۴۷,۷۰۱ دلار معادل ۱,۳۳۷,۹۹۹,۴۲۱ تومان رسید.
کد خبر: ۹۹۱۳۸
بازدید : ۴۶۵۲
۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۷

فرادید| بیت کوین بار دیگر در مسیر صعودی قرار گرفت. امروز ۱۰ مهرماه قیمت بیت کوین با ثبت افزایش ۹.۱۹ درصد به ۴۷,۷۰۱ دلار معادل ۱,۳۳۷,۹۹۹,۴۲۱ تومان رسید.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۹۸.۲۱ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۱.۱۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد و حجم مبادلات روزانه آن ۴۲.۱۲ میلیارد دلار است.

به گزارش فرادید؛ بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۲۶.۴۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۸۳ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

افزایش بی ثباتی چند روز گذشته بیت کوین، دیروز نیز ادامه یافت. این ارز رمزنگاری شده برای دومین بار طی چند روز اخیر به زیر ۴۱۰۰۰ دلار رسید، اما گاو‌ها خیلی زود آن را چند هزار دلار به سمت بالا هدایت کردند.

هرچند افت قیمت دیگری در انتظار پادشاه ارز‌های رمزنگاری بود که آن را به پایین‌ترین سطح چند روزه خود یعنی ۴۰۸۰۰ دلار (در Bitstamp) رساند. وضعیت دوباره به سرعت تغییر کرد و این بار BTC بالاتر رفت. در عرض چند ساعت، تقریباً ۷۰۰۰ دلار به ارزش بیت کوین افزوده شد و به این ترتیب بالاترین سطح روزانه آن در ۴۷۰۰۰ دلار ثبت شد.

در روزی که گذشت بیت کوین به صحبت‌های روز پنج شنبه جرم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا واکنش نشان داد و بیش از ۹ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. رئیس فدرال گفت قصد ندارد ارز‌های رمزنگاری شده را ممنوع کند، اما گفت که استیبل کوین‌ها نیاز به نظارت بیشتری دارند.

پاول این اظهارات را در جلسه دو ساعته کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در روز پنجشنبه بیان کرد. این جلسه، به عنوان تالار گفتگوی نمایندگان برای پرسش از جانت یلن، وزیر خزانه داری و پاول در مورد واکنش وزارت خزانه داری و فدرال رزرو به وضعیت اقتصادی بعد از همه گیری، و چندین سوال در مورد ارز‌های رمزنگاری بود.

همچنین مایکل جی. سیلور، بنیانگذار، رئیس و مدیرعامل شرکت مایکرو استراتژی، در مصاحبه‌ای اخیر گفت که ممنوعیت رمزنگاری اخیر در چین به بیت کوین «تا حدود زیادی بی ربط» است.

به نظر می‌رسد بیت‌کوین به دلیل حرکت نهنگ‌ها تا محدوده ۴۷ هزار دلار رشد کرد و این موضوع ترس ریزش بیت‌کوین از محدوده ۴۰ هزار دلار را کم کرده است. رشد بیت‌کوین باعث شد تا اکثر آلت‌کوین‌ها رشد کنند و حالا ارزش بازار کریپتوکارنسی دوباره به بالای ۲ هزار میلیارد دلار برگشته است.

کارشناسان عقیده دارند تا زمانی که بیت‌کوین از محدوده ۵۲ هزار دلار عبور نکند بازار در محدوده رنج قرار دارد و بین محدوده ۴۰ تا ۵۲ هزار دلار نوسان خواهد داشت. روند صعودی زمانی شروع می‌شود که مقاومت محدوده ۵۲ هزار دلار شکسته شود.

بعد از این رشد حالا وقت خرید ارز دیجیتال نیست و احتمالا بازار یک اصلاح در پیش دارد.

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین