قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۳

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۳

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۳ مهرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۵۸ دلار و ۹۸ سنت رسید.
کد خبر: ۹۹۲۸۲
بازدید : ۶۲۲۳
۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۳

فرادید| طلا بار دیگر ریزش کرد. امروز ۱۳ مهرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ثبت کاهش ۰.۳۹ درصد به ۱۷۵۸ دلار و ۹۸ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار امروز به پایین‌ترین رقم از ۲۹ سپتامبر رسید و سبب ارزان‌تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارز‌های دیگر استفاده می‌کنند.

ریکاردو اوانجلیستا، تحلیلگر ارشد ActivTrades می‌گوید، با اینکه طلا در حال سقوط از بالاترین قیمت روز جمعه است، شمش می‌تواند سود کند. زیرا سرمایه گذاران نگران عواقب بحران اورگراند چین و افزایش قیمت انرژی با توجه به خطرات ناشی از رشد اقتصادی جهان هستند.

استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPI در این باره گفت: گزارش اشتغال روز جمعه برای بازار طلا اهمیت دارد، اما این فلز ارزشمند نسبت به هر گونه تغییری در نگرش کمیته بازار آزاد فدرال در خصوص آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه در نوامبر بسیار حساس مانده است. اونس طلا هفته جاری بین ۱۷۴۰ تا ۱۷۷۵ دلار معامله می‌شود.

به گزارش فرادید؛ پارتریک هارکر رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا گفت، فدرال رزرو ممکن است به رقم تورم هدف گذاری شده جهت افزایش نرخ بهره نزدیک شده باشد، اما دستیابی به هدف گذاری اشتغال یک سال یا بیشتر زمان خواهد برد.

لورتا مستر رئیس فدرال رزرو کلیولند هم گفت، شروط فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۲ محقق شود. وی افزود، انتظار می‌رود نرخ بهره سال آینده کاهش یابد و به رقم مورد نظر بانک مرکزی آمریکا برسد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA در بازار گفت: با توجه به بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری به ۱.۶۰ درصد، قیمت طلا بسیار شکننده است.

وی گفت: سطح ۱۷۰۰ دلار برای شمش طلا از نظر معامله‌گران طلا، قریب‌الوقوع به نظر می‌رسد و بسیاری از آن‌ها به پایین‌ترین سطح در ماه مارس، یعنی ۱۶۷۰ دلار توجه دارند. بازنشانی انتظارات تورمی به هیچ وجه به نفع قیمت طلا نیست، در واقع، فقط مقدمه‌ای برای بازگشت سرمایه خواهد بود.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین