هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۴

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۴

براساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۴ مهرماه در نواحی شمال کشور بارش باران و کاهش دما رخ خواهد داد.
کد خبر: ۹۹۳۳۴
بازدید : ۱
۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵

فرادید| با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران، امروز ۱۴ مهرماه و طی سه روز آینده در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و خراسان شمالی ابرناکی و بارش باران، گاهی همراه با وزش باد و کاهش تدریجی دما رخ خواهد داد.

به‌تدریج با عبور موج تراز میانی از نوار شمالی کشور فعالیت این سامانه بارشی طی روز‌های شنبه و یکشنبه تضعیف می‌شود و برای استان‌های مازندران و گیلان افزایش ابر و بارش خفیف باران انتظار می‌رود.

همچنین امروز و فردا در ارتفاعات استان‌های کرمان و هرمزگان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار و رعد و برق مورد انتظار است و در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال غرب و غرب کشور نیز وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد از بعدازظهر فردا تا اوایل هفته آینده برای نواحی شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل نیز انتظار می‌رود.

آسمان تهران فردا قسمتی ابری، در بعد از ظهر همراه با وزش باد و گاهی نیمه ابری با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و طی جمعه صاف تا قسمتی و در بعدازظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۹ و ۶ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین