هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۵

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۵ مهرماه در نواحی شمالی کشور بارش باران و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۹۳۷۲
بازدید : ۴۹۷۹
۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷

فرادید| با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران، امروز ۱۵ مهرماه، در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز در استان‌های سمنان، تهران، البرز و قزوین ابرناکی، بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما ادامه خواهد داشت و دریای خزر مواج است.

همچنین بعداز ظهر امروز در ارتفاعات کرمان و هرمزگان رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، طی روز‌های جمعه و شنبه بارش پراکنده در سواحل شمالی و شرق اردبیل ادامه خواهد داشت. یکشنبه و دوشنبه بارش خفیف باران فقط در گیلان و شرق اردبیل رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور آسمان صاف است.

لازم به ذکر است در روز‌های پنجشنبه و جمعه در شمال غرب، غرب، سواحل شمالی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز روند کاهش نسبی دما حاکم است که از روز یکشنبه در نوار غربی کشور و سواحل دریای خزر جوی آرام همراه با روند افزایش نسبی دما حاکم می‌شود.

همچنین طی روز‌های شنبه و یکشنبه در شمال شرق و شرق کاهش دما بین ۵ تا ۱۰ درجه همراه با وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و طی شنبه صاف تا قسمتی ابری و با وزش باد با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین