مستند تنهایی؛ شکارچی گوزن‌ها در قاب شبکه ۱
۸ سال طول کشید این شکارچی جلوی دوربین بیاید

مستند تنهایی؛ شکارچی گوزن‌ها در قاب شبکه ۱

به گفته تهیه کننده مستند «تنهایی» برنامه دیشب به شکارچی اختصاص یافته بود که بعد از هشت سال حاضر شده است جلوی دوربین بیاید.
کد خبر: ۹۹۴۱۲
بازدید : ۳۰۴۵
۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲

«سعید نبی» ـ تهیه کننده مجموعه «مستند تنهایی» ـ درباره قسمت جدید این برنامه توضیح داد:دیشب یکی از حساس‌ترین قسمت‌های مجموعه مستند تنهایی پخش شد که موضوع آن درباره زندگی یک شکارچی است که بعد از هشت سال موفق شدم رضایتش را جلب کنم تا جلوی دوربین بیاید.

وی ادامه داد: بعد از جلب رضایت این شکارچی ما حدود پنج سال با هم در پارک ملی گلستان جلوی دوربین رفتیم و من قصه دراماتیک، اما مستند زندگی او را در طبیعت به تصویر کشیدم. نبی افزود: در این قسمت می‌بینید که این شکارچی چگونه با مرال‌ها و سایر حیات وحش جنگل حرف می‌زند و با تکنیک‌های بسیار خاصی حیات وحشی که در دل طبیعت وجود دارد، را به کنار خودش می‌آورد.

این کارگردان سپس گفت: امیدوارم این مستند به حدی اثرگذار بوده باشد که دیگر نبینیم شکارچی حیات وحش را شکار کرده و بدن خون الود او لبخند غرور بزند.

در برنامه این هفته تصاویر بکری از مرال یا همان گوزن پارک ملی گلستان هم دیده شد. مرال‌هایی که در فصل گاو بانگی به نوعی با اسماعیل پنج پلنگ صحبت می‌کنند و این شکارچی هم با فریب آن‌ها اقدام به شکار این حیوانات می‌کند تا زندگی خود را بگذراند؛ بنابراین گزارش، «مرال کشی» نام قسمت این هفته از مجموعه مستند «تنهایی» بود که به کارگردانی مریم خدیوی و سعید نبی و تهیه کنندگی سعید نبی ساعت ۲۳ و ۴۵ از شبکه یک پخش شد.

همچنین در برنامه «درنگ تنهایی» که به تحلیل هر قسمت از مستند تنهایی می‌پردازد، رمضانعلی رستاقی - رییس اسبق پارک ملی گلستان و مرتضی نادری - استاد محیط زیست دانشگاه که صاحب کتب بسیاری در این زمینه است و سعید نبی با اجرای عبدالرضا امیراحمدی حضور داشتند.

سایر عوامل این مستند عبارتنداز: تدوین: محمود یارمحمدلو، طراحی صدا: بهروز شهامت، صداگذاری و ساخت موسیقی: حسن شبانکاره، تصویربرداری: رضا تیموری و رضا عبیات.

برچسب ها: مستند شکارچی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین