چگونه کارت دیجیتال واکسن کرونا بگیریم؟ /مراحل دریافت

چگونه کارت دیجیتال واکسن کرونا بگیریم؟ /مراحل دریافت

براساس اعلام وزارت بهداشت، شرط استفاده از خدمات عمومی، دریافت کارت واکسن دیجیتال است. داشتن این کارت به معنی واکسینه شدن افراد و تزریق دو دز واکسن کرونا است.
کد خبر: ۹۹۵۲۶
بازدید : ۳۵۲۱
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵
فرادید| براساس طرح جدید ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، افرادی که دو دز واکسن را دریافت کرده اند، باید با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir ، اطلاعات خود را وارد کرده و کارت واکسن دیجیتال دریافت نمایند. چراکه به زودی شرط ارائه خدمات عمومی به شهروندان، منوط به انجام واکسیناسیون خواهد بود.

به گزارش فرادید؛ قرار است به زودی برخی محدودیت‌ها در زمینه مسافرت، حضور در اماکن آموزشی و ورزشی و محدودیت‌های مشاغل و اصناف برای افرادی که از قبل واکسیناسیون شده و دارای کارت واکسن دیجیتال هستند، برداشته شود.

به همین خاطر افراد برای بهره بردن از این امکانات نیاز به یک کد QR دارند که نشان دهد، واکسینه شده اند.

بااین حال استفاده از امکانات عمومی کشور نیاز به کارت واکسن دیجیتال فارسی دارد، اما افرادی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند، باید با استفاده از سامانه سلامت، کارت واکسن دیجیتال انگلیسی دریافت کنند.

استفاده از این سامانه برای عموم مردم رایگان است و افراد برای دریافت کارت واکسن دیجیتال، نیازی نیست پول بپردازند.

همچنین اگر شخصی هر گونه اشکال در تاریخ یا نوع واکسن یا عدم ثبت یک یا دو نوبت واکسن، مشاهده کرد، فرم «گزارش خطا در کارت واکسن دیجیتال» را تکمیل کند.

ارائه کارت واکسن دیجیتال به سیستم نظام سلامت کشور‌ها این امکان را می‌دهد که به تمام سوابق واکسیناسیون و بیماری فرد دسترسی پیدا کنند.

مراحل دریافت کارت واکسن دیجیتال

مراحل دریافت کارت واکسن دیجیتال فارسی و خارجی، هردو به یک شکل است که هردو مرحله را به نوبت توضیح می‌دهیم.

برای درخواست کارت واکسن کرونا ابتدا باید وارد سامانه salamat.gov.ir شد.

پس از وارد شدن به سایت، بسته به نیاز گزینه کارت واکسن فارسی یا انگلیسی را انتخاب کنید.
 
مراحل دریافت کارت دیجیتال واکسنبرای دریافت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی باید اطلاعاتی، چون ملی، تاریخ تولد، نام و نام خوانوادگی که باید به انگلیس نوشته شود، شماره موبایل و شماره گذرنامه و کد امنیتی سامانه وارد شود.
مراحل دریافت کارت دیجیتال واکسن
اما برای دریافت کارت واکسن فارسی تنها اطلاعاتی، چون کد ملی، تاریخ تولد، شماره موبایل و کد امنیتی سامانه کافی است.
 
مراحل دریافت کارت دیجیتال واکسنپس از انجام این مراحل و وارد کردن کد امنیتی که در کادر مربوط به خود قرار داده شده، باید در قسمت پایین این پنجره گزینه «دریافت کد تایید» را بزنید.

در مرحله کارت واکسن انگلیسی هم باید پس از انجام این مراحل و تایید آن، پنجره باز شده به شرح «اینجانب مسوولیت درستی و انطباق تمامی اطلاعات فوق با گذرنامه را می‌پذیرم.» را زده و بر روی گزینه «تایید اطلاعات و ثبت» در قسمت پایین آن کلیک نمایید.

در هر دو مرحله اگر تمامی اطلاعات درخواستی را به درستی وارد کرده باشید، یک کد تایید به موبایل شما ارسال می‌شود که با وارد کردن آن و تایید، پیامی با عنوان «درخواست شما با موفقیت ثبت شد» نمایش داده می‌شود که مجددا باید گزینه متوجه شدم را بزنید.
مراحل دریافت کارت دیجیتال واکسنسپس لینک دریافت کارت واکسن دیجیتال به تلفن همراه شما پیامک خواهد شد.
مراحل دریافت کارت دیجیتال واکسن
می‌توانید با کلیک کردن روی آن کارت واکسن خود را دریافت کنید. در این مرحله می‌توانید کارت واکسن را دانلود کرده و یا از آن عکسبرداری کنید.
مراحل دریافت کارت دیجیتال واکسن
نکته قابل توجه برای مسافران سفر‌های بین المللی، این است که آن‌ها باید دو هفته قبل از سفر خود برای دریافت کارت دیجیتال واکسن کرونا اقدام نمایند.

همچنین این افراد باید حداقل دو دوز واکسن مورد تأیید کشور مقصد را دریافت کرده باشند.

مراحل دریافت کارت دیجیتال واکسن
داشتن کارت واکسن دیجیتال چه فایده‌ای دارد؟

با تسریع روند واکسیناسیون در کشور، همچنان عده‌ای معترض به تزریق واکسن کرونا بوده و از دریافت آن خودداری می‌کنند و به نوعی واکسن ستیز هستند.

از همین رو وزارت بهداشت از بررسی و اجرای طرح واکسیناسیون هوشمند و به‌دنبال آن محرومیت از دریافت خدمات اجتماعی و شهری برای کسانی که از تزریق واکسن خودداری می‌کنند، خبر داده و تاکید کرده که «همانند سایر کشور‌ها اجرای طرح واکسیناسیون هوشمند گریزناپذیر است، زیرا معلوم نیست در آینده با چه موج‌های جدیدی از جهش ویروس کرونا مواجه شویم.»

همچنین به زودی قرار است بسیاری از خدمات شهری ازجمله خرید بلیت، اقدامات بانکی، حضور در اماکنی، چون رستوران و سینما، رزرو هتل، سفر‌های داخلی و خارجی و اشتغال در برخی مشاغل مانند رانندگی با ارائه کارت واکسن دیجیتال انجام شود.

این کارت می‌تواند به نظارت بهتر و تحلیل وضعیت واکسیناسیون و بیماری در افراد و سطح جامعه، کمک کند و همچنین با رهگیری کد سلامت فرد می‌توان فهمید که واکسن تزریق نکرده است. با اینکار از حضور او به منظوری گسترش نیافتن بیماری در اجتماع جلوگیری کرد.

به همین خاطر مقامات بهداشتی کشور سعی دارند با استفاده سامانه سلامت و با احراز هویت از طریق QR کد روی تلفن همراه، به وضعیت واکسیناسیون و احیانا بیماری فرد پی ببرد تا از پیشرفت بیماری جلوگیری کند.  
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین