قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۲۹

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۲۹

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۹ مهرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۸۵ دلار و ۷۳ سنت رسید.
کد خبر: ۹۹۹۰۰
بازدید : ۶۴۴۰
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰

فرادید| طلا همچنان در حالت صعودی قرار دارد به به کانال ۱۸۰۰ نزدیک می‌شود. امروز ۲۹ مهرماه قیمت هر انس طلای جهانی در بازار با افزایش ۰.۲۲ درصد به ۱۷۸۵ دلار و ۷۳ سنت رسید.

در هفته گذشته طلا شاهد یک واکنش نزولی از منطقه ۱۸۰۰ دلاری در برابر دلار آمریکا بود. قیمت زیر سطح حمایت ۱۷۸۰ دلار معامله شد، اما حرکت منفی آن محدود بود.

از سوی دیگر، قیمت نزدیک به ۱۷۸۵ دلار با مقاومت روبرو است. شکست آشکار بالاتر از ۱۷۸۵ دلار می‌تواند قیمت را در آینده نزدیک به سمت منطقه مقاومت ۱۸۰۰ دلار سوق دهد. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به سطح ۱۸۲۰ دلار است.

به گزارش فرادید؛ از طرفی دیگر، قیمت ممکن است در نزدیکی ۱۷۷۰ دلار و ۲۰۰ SMA (H۴) باقی بماند. حمایت اصلی نزدیک به ۱۷۶۰ دلار است که در زیر آن احتمال شکست به زیر ۱۷۵۰ دلار وجود دارد.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا روز چهارشنبه به بالاترین حد از ۲۰ ماه مه صعود کرد و با افزایش هزینه نگهداری طلا، به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند لطمه زد. اما عاملی که بازده بالاتر را جبران کرد، افت ملایم ارزش دلار بود که طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزان‌تر کرد.

به گفته استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPI، طلا همچنان در این محدوده قرار دارد و بمحض اقدام بانک مرکزی آمریکا در خصوص تعدیل محرک‌های مالی، طلا ممکن است تورم بالاتر را نادیده گرفته و به سطح پایین‌تری نزول کند.

کریستوفر والر، نایب از مدیران بانک مرکزی آمریکا اظهار کرد: اگر تورم به جای فروکش کردن، با همین روند در چند ماه آینده رشد کند، سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا باید واکنش جدی‌تر را در سال آینده دنبال کنند. طلا اغلب پناهگاه امن دارایی در برابر تورم ناشی از تدابیر محرک مالی شناخته می‌شود با این حال تعدیل محرک‌های مالی و افزایش نرخ‌های بهره، بازده اوراق قرضه دولتی را بالاتر می‌برد.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین