(عکس) نوسازی عجیب بمب‌افکن قدیمی نیروی هوایی آمریکا

(عکس) نوسازی عجیب بمب‌افکن قدیمی نیروی هوایی آمریکا

رادار جدید برای یکپارچه سازی سیستم، تأیید و آزمایش استفاده خواهد شد. این بمب افکن هسته ای با ایستگاه راداری جدید قادر خواهد بود قابلیت های ناوبری و هدف گیری خود را در مناطق پر خطر بهبود بخشد.

کد خبر : ۱۵۲۱۳۸
بازدید : ۴۶۳

بوئینگ اولین رادار آرایه فازی فعال برای بمب افکن استراتژیک B-۵۲ Stratofortress را دریافت کرد و تامین کننده آن شرکت ریتیان است.

برنامه ارتقاء B-۵۲ Stratofortress برای جایگزینی رادار طراحی شده است که از دهه ۱۹۶۰ مورد استفاده قرار گرفته است. رادار جدید برای یکپارچه سازی سیستم، تأیید و آزمایش استفاده خواهد شد. این بمب افکن هسته ای با ایستگاه راداری جدید قادر خواهد بود قابلیت های ناوبری و هدف گیری خود را در مناطق پر خطر بهبود بخشد.

نوسازی عجیب بمب‌افکن قدیمی نیروی هوایی آمریکا/ عکس

به روز رسانی ها تضمین می کند که B-۵۲ Stratofortress برای سال های آینده یک سلاح مرتبط برای نیروی هوایی ایالات متحده باقی خواهد ماند. تولید رادار در کارخانه های ریتیان در کالیفرنیا و می سی سی پی راه اندازی شده است. این شرکت می خواهد تا تابستان ۲۰۲۴ تحویل را تکمیل کند.

به موازات آن، بوئینگ و رولز رویس در حال آزمایش موتور جدید F۱۳۰ برای B-۵۲ هستند. این هواپیمای مدرن B-۵۲J نامگذاری خواهد شد. رولزرویس در نظر دارد آزمایشات پیشرانه را در سال جاری تکمیل کند تا آزمایشات پروازی خود را از سال ۲۰۲۴ آغاز کند.

منبع: خبرآنلاین

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید