(ویدئو) کیف ابزار یاسمین مقبلی هنگام پیاده‌روی فضایی گم شد

(ویدئو) کیف ابزار یاسمین مقبلی هنگام پیاده‌روی فضایی گم شد

این کیف ابزار در حال حاضر جلوتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی، در مدار زمین می‌چرخد و احتمالا در چند ماه آینده، با دوربین دوچشمی از زمین قابل‌مشاهده خواهد بود تا وقتی که در جو زمین متلاشی شود.

کد خبر : ۱۶۱۷۳۲
بازدید : ۷۰

اولین پیاده‌روی فضایی یاسمین مقبلی و لورال اوهارا، فضانوردان ناسا، در ماه جاری با افتادن کیف ابزاری همراه بود که در فضا شناور شد.

کار تعمیرات این دو فضانورد بیرون ایستگاه فضایی بین‌المللی شش ساعت و ۴۲ دقیقه به طول انجامید.

در این پیاده‌روی فضایی، مقبلی و اوهارا کار روی صفحات خورشیدی ایستگاه فضایی بین‌المللی را تمام کردند. اما به گفته ناسا، در این ماموریت چند ساعته، یک کیف ابزار از دستشان سر خورد و «گم شد» که دوربین‌های خارجی ایستگاه فضایی بین‌المللی آن را ثبت کرد. البته برای انجام باقی کار، به این ابزار‌ها نیاز نداشتند.

در وب‌سایت رسمی ناسا آمده است مسیر این ساک تحلیل و بررسی شده است و به این نتیجه رسیده‌اند که احتمال برخورد مجدد با ایستگاه فضایی بین‌المللی پایین است و هیچ خطری متوجه ایستگاه فضایی و سرنشینانش نیست.

بنا بر اعلام ارث‌اسکای، وب‌سایتی که رویداد‌های کیهانی را رصد می‌کند، این کیف ابزار در حال حاضر جلوتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی، در مدار زمین می‌چرخد و احتمالا در چند ماه آینده، با دوربین دوچشمی از زمین قابل‌مشاهده خواهد بود تا وقتی که در جو زمین متلاشی شود.

211

212

213

214

منبع: فرارو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید