۶ شهر جی تی ای که مناسب زندگی هستند

۶ شهر جی تی ای که مناسب زندگی هستند

در این مقاله، قرار است بررسی کنیم که کدام یک از شهرهای جی تی ای، بهترین مکان برای زندگی کردن هستند؛ این موضوع را از چند جنبه و زاویه مختلف بررسی خواهیم کرد تا در نهایت بتوانیم یکی از بهترین شهرهای ممکن برای زندگی کردن را پیدا کنیم.

کد خبر : ۱۸۵۶۱۶
بازدید : ۶۲

جی تی ای بدون شک یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌هایی است که می‌توانید در دنیای ویدیوگیم داشته باشید؛ انقدر همه‌چیز در این بازی بی‌نقص‌ در کنار یکدیگر چیده است که این فرنچایز را به یکی از محبوب‌ترین سری بازی‌های تاریخ ویدیوگیم بدل کرده است و از این لحاظ واقعا نمی‌توان ایرادی به طرفداران آن گرفت.

دنیایی که در آن به طرز عجیبی، جرم و جنایت غوغا می‌کند و شما هم خودتان یکی از افرادی هستید که جرم و جنایت را به شکل عجیبی می‌توانید بیشتر کنید. سازندگان هم سعی کرده‌اند که این جرم و جنایت‌های سازمان‌دهی شده را در شهرهای متفاوتی پیاده‌سازی کنند که این شهرها هر کدام، سمبلی از شهرهای واقعی هستند.

به همین خاطر، تا به حال دنیاهای جذاب و شهرهای بزرگی در دنیای جی تی ای ساخته شده است که بعضی از آن‌ها را احتمالا مثل نقشه شهر خودتان بلد هستید و می‌توانید بدون نگاه کردن نقشه بازی هم، در این شهرها با ماشین گشت و گذار کنید تا بتوانید به مکان مدنظر خود برسید.

در این مقاله، قرار است بررسی کنیم که کدام یک از شهرهای جی تی ای، بهترین مکان برای زندگی کردن هستند؛ این موضوع را از چند جنبه و زاویه مختلف بررسی خواهیم کرد تا در نهایت بتوانیم یکی از بهترین شهرهای ممکن برای زندگی کردن را پیدا کنیم.

6. منچستر

منچستر

احتمالا خیلی از شما که بازی‌های جی تی ای را تجربه کرده‌اید، به هیچ‌وجه نمی‌دانستید که سری جی تی ای، در منچستر هم حضور داشته است. اما شاید جالب باشد بدانید که در بازی Grand Theft Auto: London 1961،‌ سازندگان بازی جی تی ای، به شهر منچستر هم رفته‌اند که بازخورد بسیار خوبی را دریافت کرد.

این شهر، از لحاظ ساختار یک شهر تمام تجاری و صنعتی به نظر می‌رسید و با این که جلوه‌های بصری بازی چندان به‌روز و قدرتمند به نظر نمی‌رسد، اما به خوبی می‌توانید جو صنعتی حاکم در این شهر را احساس کنید که این موضوع، قدرت محیط و دنیاسازی راکستار را به خوبی به ما نشان می‌دهد.

نکته جالب این است که در ان زمان، راکستار از اسم‌های خیالی شهرها استفاده نمی‌کرد و برای شهرها، از اسم‌های واقعیشان استفاده می‌کرد و به همین خاطر اسم این شهر به صورت کاملا در پلات داستانی بازی چندین و چند بار ذکر شده بود. در ضمن، این اولین باری بود سری جی تی ای در یک شهری خارج از کشور آمریکا رفته بود.

حس آب و هوای ابری منچستر، در کنار بزرگ‌تر شدن صنعت این شهر در دهه ۶۰ میلادی، واقعا جلوه زیبایی را به این شهر داده بود؛ تصور این که در آن زمان داخل منچستر زندگی کنیم، می‌توانست بسیار جذاب باشد. طراحی و معماری‌ خانه‌های نسبتا قدیمی هم از جمله مواردی است که در این شهر نظرمان را به خود جلب میکرد.

نکته جالب این است که جی تی ای، در اصل به لندن رفته بود و تنها در چند سکانس ساده منچستر را به ما نشان داد اما باز هم زندگی در منچستر، جذاب‌تر از زندگی در لندن به نظر می‌رسید. 

می‌توان به راحتی این شهر را یکی از بهترین شهرها برای زندگی کردن در دنیای جی تی ای در نظر گرفت و امیدواریم که در آینده این فرنچایز، راکستار باز هم ما را به منچستر بازگرداند تا بتوانیم ورژن جدید و با جلوه بصری بهتری از این شهر را ببینیم.

5. لوس سانتوس

لوس سانتوس

لوس سانتوس، به اندازه‌ای شهر زیبا و محبوبی است که راکستار تا به حال دو بار از این شهر در بازی‌های بزرگ خود یعنی Grand Theft Auto: San Andreas و Grand Theft Auto 5 استفاده کرده است. شهری که شاید آن را در کنار وایس سیتی، ماندگارترین شهر دنیای جی تی ای در نظر گرفت.

لوس سانتوس، در حقیقت یک بازسازی خیالی از شهر معروف آمریکایی یعنی لوس آنجلس است که سازندگان سعی کرده‌اند تا مکان‌های مختلف معروف و محبوب لوس انجلس را در سازه‌های مختلف،‌ بازسازی کنند و در انجام این کار، به شدت موفق و دقیق عمل کرده‌اند و دنیای بسیار زیبایی ساخته‌اند.

لوس سانتوس، اکوسیستم بسیار متفاوتی را ارائه می‌دهد؛ نه تنها در اطراف آن می‌توانید کوه‌های بلند Vinewood یا همان هالیوود را پیدا کنید، بلکه حتی بخشی از آن ساحلی است و مستقیم به دریا وصل شده است که مکان‌های تفریحی آن را هم به شکل چشم‌گیری افزایش داده است.

از طرفی دیگر، اختلاف طبقاتی و محله‌های فقیر نشین و اشراف‌نشین به خوبی در قلب این شهر پیاده‌سازی شده است که شاید تا به حال نمونه چنین دنیا و محیط‌سازی را به هیچ‌وجه در صنعت بازی‌های ویدیویی ندیده باشیم. به خصوص اگر به محله‌های Groove Street سر بزنید. 

با این که کلی خلاف در لوس سانتوس در جریان است و تقریبا در هر خیابان آن می‌توانید مواد مخدر به شدت هاردکور پیدا کنید، اما باز هم لوس سانتوس مکان مناسبی برای زندگی در بین شهرهای مختلف دنیای جی تی ای محسوب می‌شود و این موضوع را کافی است بر اساس زندگی شخصیت‌های اصلی بازی GTA 5 ببینید.

به خاطر این که، موقعیت درآمدزایی در لوس سانتوس بسیار زیاد است و می‌توانید آرامش و رفاه بسیار بیشتری را در یک شهر مدرن مثل لوس سانتوس تجربه کنید. از طرفی، در بخش تفریح و سیاحت هم لوس سانتوس از آن دسته شهرهایی است که به خاطر ماهیت ساحلی‌اش، همیشه می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

4. آلدرنی

آلدرنی

شهر آلدرنی، از آن دسته شهرهایی است که به راحتی این اجازه را به شما می‌دهد که بتوانید زندگی آینده خود را در آن‌جا تصور کنید؛ اما متاسفانه، مدت زمان زیادی در طول بازی Grand Theft Auto 4 این شهر به نمایش در نمی‌آید و خیلی زود،‌ سازندگان از کنار آن می‌گذرند و به تمرکز اصلی خود یعنی لیبرتی سیتی باز می‌گردند.

آلدرنی یک شهر در کنار لیبرتی سیتی است که راکستار این شهر را بر اساس نیو جرسی ساخته است که می‌توان گفت از لحاظ پیاده‌سازی، بسیار موفق عمل کرده‌اند و اگر ویدیوهایی از شهر نیوجرسی دیده باشید، قطعا می‌توانید متوجه شباهت‌ها به خصوص از لحاظ آب و هوا و طراحی ساختمان‌ها بشوید.

آلدرنی با این که کنار لیبرتی سیتی قرار گرفته، اما به هیچ‌وجه مثل این شهر پر از خلافکار و اتفاقات ناگوار نیست. به نظر می‌رسد که این شهر، پر از شهروندهای عادی است که به دنبال زندگی بسیار بهتری هستند و به همین خاطر، می‌توان به این شهر به عنوان یک شهر مناسب برای زندگی نگاه کرد.

هم‌چنین، از لحاظ صنعت و درآمدزایی داخل این شهر، آلدرنی بسیار تاریخچه غنی دارد و می‌توانید در این شهر، به راحتی درآمدزایی داشته باشید و برای خود یک کسب‌وکار موفق را راه‌اندازی کنید. البته اگر هم بخواهید وارد کار خلاف شوید،‌ راهتان از لیبرتی سیتی چندان راه دوری نیست!

نمی‌توان کتمان کرد که از لحاظ آب و هوایی شاید چندان مورد علاقه خیلی‌ها نباشد و این که از لحاظ تفریحی هم، این مکان قطعا قرار نیست که به اندازه لوس سانتوس غنی و قدرتمند ظاهر شود. اما باز هم، زندگی در بین ساختمان‌های بلند این شهر و امکان به دست آوردن پول زیاد در اقتصاد مناسب این شهر، موضوعی نیست که بتوان از کنار این شهر گذشت. قطعا شهر آلدرنی را می‌توان یکی از بهترین شهرهای دنیای بازی‌های جی تی ای در نظر گرفت. 

3. وایس سیتی

وایس سیتی

وایس سیتی هم از جمله آیکونیک و سمبلیک‌تر شهرهای دنیای جی تی ای محسوب می‌شود که از ابتدای شروع این فرنچایز تا به امروز، راکستار چندین بار سراغ آن رفته است و حتی قصد دارد که یک بار دیگر در سال ۲۰۲۵، برای بازی بعدی سری جی تی ای یعنی GTA VI، سراغ این شهر پر از جنجال برود.

این شهر، در حقیقت بازسازی خیالی شهر میامی در ایالت فلوریدا است و شاید تا به امروز، این شهر را بتوان دقیق‌ترین بازسازی ممکن از یک شهر در نظر گرفت که باید اعتراف کنیم، پیاده‌سازی چنین با دقت فلوریدا، کار بسیار سختی است. به خاطر این که شهر میامی پر از جزییات مختلف است و معماری آن کاملا عجیب و بی‌مانند است.

استفاده راکستار از این شهر تصمیم کاملا به جایی بود؛ از آنجا که این شهر،‌ در دهه ۸۰ میلادی یکی از محبوب‌ترین مقاصد ممکن برای گردشگرها و حتی مهاجرها محسوب می‌شد، به شکل عجیبی میامی تبدیل به یکی از قطب‌های خلافکارها شده بود و به همین خاطر، آمدن میامی به دنیای جی تی ای در قالب وایس سیتی، کار کاملا منطقی بود.

از لحاظ تفریحی، وایس سیتی شاید بهترین جایی باشد که در دنیا بخواهیم در آن قرار بگیریم؛ یک شهر کاملا مدرن با مردم خوش‌گذران که با ماشین‌های مدل بالا در بلوارهای آن گشت و گذار می‌کنند و هر لحظه ممکن است که یک اتفاق جدید در این شهر عجیب و پر از زرق و برق بیافتد؛ شهری که هیچ‌وقت نمی‌خوابد.

وایس سیتی قرار است که مجددا به دنیای جی تی ای بازگردد و این بار دیگر قرار نیست که در دهه هشتاد میلادی باشد؛ با این که دیگر آن زرق و برق‌های تو چشم دهه ۸۰ میلادی در این بازی قرار ندارد، اما نمی‌توان کتمان کرد که هنوز مکان مناسب و جذابی برای زندگی نیست و این شهر ساحلی، هنوز هم خواستنی است.

2. لندن

لندن

چه کسی می‌تواند کتمان کند که لندن یکی از معدود شهرهای جادویی در دنیا است که هنوز اصالت خود را از دست نداده است؟ این شهر به اندازه‌ای فوق‌العاده است که هر ساله کلی توریست را به خود جذب می‌کند و کمپانی راکستار هم از این جذابیت کلی شهر لندن آگاه بود و در یکی از دی ال سی‌های جی تی ای، ما را به لندن می‌برد.

این دی ال سی که London 1969 نام داشت، همانطور که می‌توانید از نام آن هم حدس بزنید، ما را به لندن دهه ۶۰ میلادی می‌برد که شاید بتوان گفت در آن زمان، لندن در اوج جذابیت خود قرار داشت و خیلی از جذابیت‌های ظاهری این شهر که در حال حاضر وجود دارد، به خاطر همین دهه پربار بود.

در آن زمان، لندن در حال شکل دادن فرهنگ و کالچر خود بود و به مرور زمان در حال تبدیل شدن به یکی از مهم‌ترین شهرهای قاره اروپا بود. با این که هیچ شهری بدون مشکل نیست، اما در بازی به نظر می‌رسید که این شهر در مقایسه با خیلی از شهرهای دیگری که در این سری با آن‌ها روبه‌رو شده‌ایم، دردسر کمتری برای زندگی داشت.

جرم و جنایت در لندن بسیار کمتر از چیزی بود که در این بازی تصور می‌کردیم و اکثر جرم و جنایت آن در محله‌های به خصوص اتفاق می‌افتاد که البته این روزها این محله‌های لندن را به عنوان محله‌های پایین شهر می‌شناسند و به طور کلی، در دنیا هم این محله‌های بعضا فقیرنشین بسیار معروف هستند.

اما به طور کلی، نمی‌توان کتمان کرد که زندگی کردن در لندن دهه ۶۰ میلادی، می‌تواند رویای هر کدام از ما باشد؛ در شهری که یکی از ورزش‌های موردعلاقه ما یعنی فوتبال به شدت رواج داشت و پیشرفت تکنولوژی، به وضوح در این شهر بزرگ احساس می‌شد و حالا پایتخت یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کشورهای تاریخ اروپا محسوب می‌شود. 

1. سن فیرو

سن فیرو

بازی GTA San Andreas با این که یکی از قسمت‌های شماره‌دار سری جی تی ای محسوب نمی‌شود، اما هیچ شکی وجود ندارد که تا همین امروز، این بازی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کمپانی جی تی ای محسوب می‌شود و برای خیلی از ما ایرانی‌ها، این بازی نماد این فرنچایز محبوب حساب می‌آید.

جی تی ای سن آندریاس به شما برای اولین بار، سه شهر مختلف را ارائه می‌دهد که هر کدامشان جذابیت خودشان را دارند؛ یکی از این شهرها لوس سانتوس است که کمی قبل‌تر در همین مقاله، بیشتر راجع به لوس سانتوس و جذابیت زندگی در این شهر ساحلی و هالیوودی صحبت کرده‌ایم.

یکی دیگر از شهر‌ها، لس ونتورس است که این شهر، در حقیقت بازسازی خیالی از شهر لاس وگاس است که در دنیا به شهر خوش‌گذرانی و قمار کردن معروف است اما همزمان خطرهای زیاد را به همراه دارد و در مقایسه با لوس سانتوس، خبری از دریا و سرسبزی نیست و بیشتر با یک بیابان بزرگ روبه‌رو هستیم.

اما شهر سوم، سن فیرو است که در حقیقت نسخه بازسازی شده شهر سان فرانسیسکو است و این پیاده‌سازی از راکستار، به استادانه‌ترین شکل ممکن انجام شده است. پل‌های معروف این شهر در کنار محیط سرسبز و هوای همیشه متعادل، باعث می‌شود تا سن فیرو به یکی از بهترین شهرهای دنیای جی تی ای برای زندگی بدل شود.

از طرف دیگر، در این شهر به ندرت شاهد فعالیت‌های خلافکارانه هستیم و به نظر می‌رسد که در بین تمام شهرهای دنیای جی تی ای، سن فیرو کمترین خطر ممکن را داشته باشد و با توجه به این که تکنولوژی بیشترین پیشرفت خود را در این شهر نشان داده، زندگی کردن در سن فیور، منطق بسیار بیشتری در مقایسه با دیگر شهرها دارد.

منبع: مایکت

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید