مجسمه لوبیای درخشان بعد از سال‌ها تکمیل شد

مجسمه لوبیای درخشان بعد از سال‌ها تکمیل شد

مجسمه عظیم درخشانی که در سال ۲۰۰۸ برای قرار گرفتن در منهتن به «آنیش کاپور» مجسمه‌ساز بریتانیایی-هندی سفارش داده بود در نهایت تکمیل شد.

کد خبر : ۱۲۱۰۹۶
بازدید : ۴۶۶۶

مجسمه بزرگ پر انحنا و صیقلی که برای بخشی از نیویورک به «آنیش کاپور» مجسمه‌ساز مشهور سفارش داده شده بود، بالاخره پس از ۱۵ سال تکمیل شد.

به نقل از آرت‌نیوزپیپر، مجسمه عظیم درخشانی که در سال ۲۰۰۸ برای قرار گرفتن در منهتن به «آنیش کاپور» مجسمه‌ساز بریتانیایی-هندی سفارش داده بود در نهایت تکمیل شد.

این اثر هنری که هنوز نامی ندارد، شباهت زیادی به «دروازه ابری»، مجسمه مشهوری دارد که «کاپور» در سال ۲۰۰۶ در شیکاگو خلق کرد، اما مدت‌هاست که با نام لوبیا شناخته می‌شود و حالا در گوشه‌ای از شهر نیویورک می‌درخشد. ارتفاع این مجسمه در بلندترین نقطه آن به حدود ۶ متر می‌رسد و ساخت آن بین ۸ الی ۱۰ میلیون دلار هزینه داشته است.

علاوه بر تاخیر در ساخت مجسمه لوبیای نیویورک به دلیل بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ و همه‌گیری ویروس کرونا، پیچیدگی طراحی و اجرای مجسمه نیز روند ساخت و تکمیل آن را به تعویق انداخت.

در نتیجه این مجسمه سال‌ها به طور نیمه‌تمام باقی مانده بود و درحالی که با تعداد زیادی داربست محصور شده بود، بخش بزرگی از نمای درخشان آن نیز هنوز نصب نشده بود و حتی باعث شده بود لقبی برای او ایجاد شود: لوبیای نصفه.

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید