(تصاویر) کشف چهرۀ 600 سالۀ «بچه‌جنّ» در توالت یک خانۀ قدیمی!

(تصاویر) کشف چهرۀ 600 سالۀ «بچه‌جنّ» در توالت یک خانۀ قدیمی!

یک زوج انگلیسی که به تازگی به خانۀ جدیدشان در شهر لینکلن نقل مکان کرده بودند، بعد از باز کردن یک دریچۀ چوبی در توالت خانه‌شان، یک چهرۀ عجیب 600 ساله را که در آنجا پنهان شده بود مشاهده کردند.

کد خبر : ۱۸۵۵۱۷
بازدید : ۱۳۰۱

فرادید| تریسی وورستر و همسرش روری که در شهر لینکلن انگلستان زندگی می‌کنند، یک در مخفی را در توالت خانۀ خود کشف کرده‌اند که در زیر آن یک چهرۀ سنگی عجیب و غریب مخفی شده بود؛ این مجسمۀ چهره شباهت زیادی با نماد محلی شهر لینکلن یعنی «بچه جنّ لینکلن» (Lincoln Imp) دارد.

به گزارش فرادید؛ آقا و خانم وورستر بعد از اینکه پانل چوبی درون توالتشان را جا به جا کردند، در زیر آن یک تخته‌سنگ بزرگ یافتند که چهره‌ای شبیه چهرۀ مجسمۀ معروف شهر لینکلن یعنی «بچه جن لینکلن» داشت.

Lincoln-imp

چهرۀ سنگی کشف شده که بیش از 600 سال قدمت دارد

در قسمت دهان این چهره حفره‌ای وجود داشت که به نظر می‌رسد در واقع سوراخ توالت یا به هر حال نوعی حفرۀ تخلیۀ فاضلاب بوده باشد. یک کارشناس رسمی تاریخ و باستان‌شناسی بعد از بررسی این یافته تایید کرد که این نوعی زهکشی است که بیش از 600 سال قدمت دارد.

ایمپ (یا بچه جنّ) موجودی افسانه‌ای از اساطیر اروپایی است که شبیه پری یا دیو است و در خرافات و داستان‌های سنتی و بومی به طور گسترده از آن یاد شده است.

بچه جن لینکلن که به نماد این شهر تبدیل شده یک مجسمۀ سنگی با گوش‌های گاو، دست‌هایی شبیه چنگال جانوران و بدنی پوشیده از پشم است که بالای ستونی مشرف به کلیسای جامع لینکلن قرار دارد. با اینکه او یک پسر کوچک (با حدود 30 سانتی متر ارتفاع) است، اما تأثیر فرهنگی زیادی در شهر گذاشته و اهالی لینکلن آن را به نوعی نماد و طلسم سعادتمندی خودشان می‌دانند. این مجسمه احتمالاً در قرن سیزدهم تراشیده شده است.

Lincoln_Imp

مجسمۀ معروف بچه‌جن در کلیسای جامع لینکلن؛ چهرۀ کشف شده در توالت شباهت زیادی به چهرۀ این مجسمه دارد

خانۀ آقا و خانم وورستر در جایی قرار دارد که در قرن سیزدهم میلادی بخشی از کالج کشیشان بود و در جنوب کلیسای جامع شهر ساخته شده بود.

به گزارش بی بی سی، این زوج اوایل سال جاری به ملک خود نقل مکان کردند. آن‌ها گفته‌اند که این کشف نشان می‌دهد که چرا لینکلن یک شهر شگفت‌انگیز است و افزودند که به تاریخ خانه خود افتخار می‌کنند.

12

وورسترها اوایل سال جاری میلادی به خانۀ جدید نقل مکان کردند

خانم وورستر گفت: «ما همیشه به بیرون خانه نگاه می‌کردیم و آثار تاریخی شهر را می‌دیدیم؛ اما حالا پیدا کردن یک اثر تاریخی در درون خانه واقعا برای ما شگفت‌آور است».

آقای ورستر افزود: «تقریبا کل این خانه به نوعی دیوارهای توخالی دارد و بنابراین ممکن آثار بیشتری از این نوع در خانه وجود داشته باشند».

۱
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید