چند ترفند ساده و کاربردی برای استفاده بهتر از ماشین لباسشویی

چند ترفند ساده و کاربردی برای استفاده بهتر از ماشین لباسشویی

در ادامه از ترفندهایی خواهیم گفت که استفاده از ماشین لباسشویی را ساده تر می کنند.

کد خبر : ۱۸۲۸۹۸
بازدید : ۲۰۳

شاید با خودتان فکر کنید که شستن لباس ها با ماشین لباسشویی زحمت و دردسری ندارد. با این حال، هر از گاهی نتایج چندان خوبی از استفاده از ماشین لباسشویی نمی گیریم، مثل لباس هایی که هنوز کثیف مانده اند یا پاره شدن لباس ها. به علاوه، ممکن است ماشین لباسشویی به دلایل نامعلومی به درستی کار نکند.

در ادامه از ترفندهایی خواهیم گفت که استفاده از ماشین لباسشویی را ساده تر می کنند.

۱- از مزایای میکروفایبر استفاده کنید

1-42e4d655e3b99341da4487ae1b

ظاهر شدن پرز روی لباس ها، بخصوص لباس های تیره رنگ که پرز را بیشتر نشان می دهند، مشکل رایجی است. دلیل بروز این مشکل تارهای کوچکی هستند که از یک لباس جدا می شود و به لباس های دیگر می چسبند.

یک دستمال میکروفایبر می تواند به شما کمک کند از این پرزها خلاص شوید. یکی از این دستمال ها را به همراه بقیه ی لباس ها داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. در مرحله ی خشکشویی، پرزها به دستمال می چسبند.

۲- وضعیت دیگ لباسشویی را بررسی کنید

2-b8748a51c1bd9dc2f7845c3ca2

ماشین لباسشویی اگر به درستی کار نکند می تواند باعث پارگی لباس ها شود. با استفاده از یک جوراب نایلونی می توانید متوجه شوید که آیا مشکل از ماشین لباسشویی است یا خیر.

دست تان را در جوراب فرو کنید و آن را زمانی که ماشین لباسشویی خالی است، به داخل دیگ ماشین بکشانید. اگر جوراب پاره نشد یعنی ماشین لباسشویی لباس ها را پاره نمی کند. اما اگر جوراب پاره شد، باید با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

۳- یک اسفنج داخل ماشین لباسشویی بگذارید

3-fb78bc5d758f8fab1241a4a970

کسانی که گربه یا سگ خانگی دارند، با مشکل باقی ماندن موهای حیوان خانگی روی لباس ها حتی بعد از شستن آن ها آشنایی دارند. اما این مشکل را می توان به حداقل رساند. کافی است یک عدد اسفنج ظرفشویی را به همراه لباس ها داخل ماشین لباسشویی بگذارید. موهای حیوان خانگی تان به اسفنج خواهد چسبید.

۴- کفش ها را داخل کیسه لباسشویی بگذارید

4-49531759e8ae055b16ae05626f

بسیاری از افراد کفش های کتانی خود را با ماشین لباسشویی می شورند که ایرادی هم ندارد. اما بهتر است کفش های خود را درون یک کیسه ی مخصوص شستشو، داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. با این کار، می توانید کفش ها را به همراه لباس های دیگری با همان رنگ و بافت، مثل شلوار جین بشویید.

۵- داخل ماشین لباسشویی دهانشویه بریزید

5-8f96a45eda860d2f03140053aa

برای پاکسازی دیگ ماشین لباسشویی از باکتری ها و میکروب ها می تواند از یک روش ساده و مقرون به صرفه استفاده کنید: دهانشویه. این محصول که برای حفظ سلامت دندان ها طراحی شده می تواند بوی نامطبوع دیگ ماشین لباسشویی را بگیرد. کافی است مقدار دهانشویی را زمانی که ماشین لباسشویی خالی است، در داخل دیگ آن بریزید و اجازه دهید ماشین یک دور شستشو با آن داشته باشد.

۶- جاپودری ماشین لباسشویی را تمیز کنید

6-0fda7357acbe02ab22ad504580

برای پاکسازی کردن جاپودری ماشین لباسشویی از آلودگی ها و باکتری ها، کافی است زمانی که ماشین لباسشویی خالی است، ۲ پیمانه سرکه ی سفید و حدود ۲۰ قطره عصاره ی گیاهی روغنی به داخل جاپودری بریزید و سپس اجازه دهید ماشین یک دور شستشو با آن داشته باشد. می توانید از عصاره ی روغنی درخت چای هم که خاصیت ضد قارچی دارد، استفاده کنید.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید