با استفاده از این روش ها سرعت یادگیری یک زبان جدید را چند برابر کنید!

با استفاده از این روش ها سرعت یادگیری یک زبان جدید را چند برابر کنید!

اگرچه هیچ چیزی نمی تواند جایگزین کار سخت و تلاشی شود که برای یادگیری یک زبان جدید لازم است، اما قطعاً می توان این روند را سریع تر و هیجان‌انگیزتر کرد!

کد خبر : ۱۸۸۳۹۵
بازدید : ۲۵

شاید یادگیری یک زبان جدید شما را به یاد روندی کُند و خسته‌کننده بیندازد.

اگرچه هیچ چیزی نمی تواند جایگزین کار سخت و تلاشی شود که برای یادگیری یک زبان جدید لازم است، اما قطعاً می توان این روند را سریع تر و هیجان‌انگیزتر کرد!

اگر نکات ذکرشده در ادامه مطلب را انجام دهید، سریع تر از آنچه که فکر میکنید، بر زبان مورد نظرتان تسلط پیدا خواهید کرد.

اهداف خود برای یادگیری زبان را تعیین کنید

اولین قدم برای یادگیری سریع یک زبان جدید، تعیین اهدافتان است.

در ابتدا، مسیر یادگیری زبان خیلی طولانی به نظر می رسد. کلمات زیادی برای یادگیری و روش های بسیار زیادی برای مطالعه وجود دارند.

تحقیقات نشان داده افرادی که اهداف درستی را برای خود تعیین می‌کنند، احتمال موفقیت بیشتری در این مسیر دارند. تعیین اهداف تمرکز شما را محدود می کند، بنابراین می توانید نگران جزئیات نباشید و روی اصل موضوع تمرکز کنید.

داشتن یک هدف بلندمدت خوب است، چیزی که در نهایت امیدوارید به آن برسید. اما اهداف بلندمدت بیش از حد طاقت‌فرسا هستند و نمی‌توانند به صورت روزمره به شما انگیزه دهند. هدف نهایی خود را به بخش های کوچکتر تقسیم کرده و برای هر هفته یا ماه اهداف کوچکتری را تعیین کنید.

خودتان را به چالش بکشید (اما نه زیاد). اهداف زمانی بهترین نتیجه را دارند که شما را وادار کنند به خودتان فشار بیاورید. اما اگر خیلی دست‌نیافتنی و بزرگ باشند، می توانند شما را دلسرد کنند.

روی نتایج مشخص و ملموس تمرکز کنید. اهداف دقیقی را تعیین کرده و به جای مدت زمانی که برای مطالعه برنامه‌ریزی می کنید، بر آنچه که می خواهید یاد بگیرید، تمرکز کنید. یک مثال از یک هدف خوب می تواند این باشد: «این هفته ۳۰ لغت واژگان اسپانیایی مرتبط با خرید را یاد خواهم گرفت».

اهداف خود را بنویسید. نوشتن اهداف به شما کمک می کند تا به آنها متعهد شوید. اهداف خود را جلوی چشم خود قرار دهید تا هر روز به شما یادآوری شوند.

کلمات «مهم» را یاد بگیرید

با تمرکز بر موارد پراهمیت، یادگیری خود را اولویت‌بندی کنید.

در بسیاری از زبان ها بین هزار تا ۳ هزار کلمه برای مکالمه نیاز دارید. پس چرا وقت خود را برای یادگیری کلمات بیشتر تلف کنیم، به خصوص در همان ابتدای مسیر یادگیری؟

بررسی کنید که چه کلمات، عبارات و عباراتی بیشترین سود را برای شما به ارمغان می آورند و از همان جا شروع به یادگیری کنید. می توانید با موضوعات عملی و محاوره ای شروع کرده و سپس سراغ لغات سطح بالاتر بروید.

با تمرکز بر یادگیری این کلمات ابتدا می توانید در زمان صرفه‌جویی کرده و حجم اطلاعاتی که درک می کنید را به سرعت افزایش دهید.

از فلش کارت استفاده کنید

هنگام یادگیری کلمات، با استفاده از بهترین تکنیک های مطالعه، مانند استفاده از نرم افزار تکرار فاصله (SRS) سریع تر یاد خواهید گرفت.

به عنوان مثال، یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار استفاده از فلش کارت است. فلش کارت ها به شما کمک می کنند که روی کلمات تکی تمرکز کرده و دانسته هایتان را ارزیابی کنید.

هنگام کار با فلش کارت، نکات زیر را برای یادگیری سریع دنبال کنید:

فلش کارت های الکترونیکی را امتحان کنید. فلش کارت های کاغذی هم کاربرد زیادی دارند، اما با فلش کارت های دیجیتال می توانید به راحتی کارت های زیادی را روی گوشی هوشمند یا تبلت خود ذخیره کنید. شما همچنین می توانید از فلش کارت هایی که افراد دیگر ایجاد کرده اند، استفاده کنید.

قبل از برگرداندن کارت، حتماً معنی کلمه را حدس بزنید. فلش کارت ها زمانی بهترین کارایی را دارند که از آنها برای آزمایش حافظه خود استفاده کنید. بنابراین، حتی اگر معنای کلمه ای را نمی دانید، حدس بزنید.

هوشمندانه مطالعه کنید

تجسم و صداسازی کنید. کلمه ای که یاد می گیرید را تجسم کنید و آن را با صدای بلند بگویید. این کار به شما کمک می کند تا مفاهیم را به هم متصل کرده و راحت تر لغات را به خاطر بسپارید.

وقتی در حین یادگیری از اعمال فیزیکی استفاده می کنید، مغزتان بهتر یاد می گیرد. مثلاً اگر می خواهید کلمه آلمانی Schuh (کفش) را یاد بگیرید، در حالی که وانمود می کنید کفش می پوشید، کلمه را بگویید.

هنگام خواندن و نوشتن صحبت کنید. هر چیزی که می خوانید یا می نویسید را با صدای بلند بخوانید و سعی کنید در حین انجام این کار لهجه یک فرد بومی را تقلید کنید. به یاد داشته باشید که هدف این است که در نهایت صحبت کنید، بنابراین این مرحله مهم است!

به زبان مورد نظرتان فکر کنید

برخی از افراد معتقدند که شما تنها در صورتی روی یک زبان خارجی تسلط دارید که به آن زبان فکر کنید.

تا آنجایی که امکان دارد، به زبان مورد نظر خود فکر کنید. این کار به شما کمک می کند که روند یادگیری و گفتار را تسریع کنید. همچنین می تواند به شما در جلوگیری از سردرگمی در میان مکالمه کمک کند.

برای مثال، می توانید به تمام جملات کوتاه و ساده ای که در ارتباطات روزانه خود استفاده می کنید، فکر کنید. در فروشگاه مواد غذایی به چه جملاتی نیاز دارید؟ در اداره پست؟ در محل کار؟ در خانه؟

زبان را به بخشی از زندگی روزمره خود تبدیل کنید

به عنوان یک مبتدی، تلاش برای استفاده از زبان در طول روز ممکن است طاقت‌فرسا به نظر برسد، اما آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست. راه های آسان و حتی سرگرم‌کننده زیادی وجود دارد که می توانید با کمک آن ها زبان را به بخشی از زندگی روزمره خود تبدیل کنید.

شما می توانید از فعالیت های روزانه‌تان به عنوان بخشی از فرآیند یادگیری زبان استفاده کنید.

از هر لحظه ای که می توانید برای یادگیری کلمات جدید استفاده کنید. فلش کارت هایتان را هنگام رفت و آمد در اتوبوس، تاکسی، مترو و… به همراه داشته باشید.

زبان تلفن همراه خود را به زبانی که در حال مطالعه آن هستید، تغییر دهید. همچنین می توانید این کار را با سایر دستگاه ها یا اکانت های شبکه های اجتماعی خود انجام دهید.

تا جایی که می توانید با زبان احاطه شوید. به عنوان مثال، می توانید واژگانی که می خواهید به خاطر بسپارید را روی دیوارهای خانه خود بچسبانید.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید