(ویدیو) لحظه‌ی احساسی که پسر ۶ ساله می‌فهمد می‌تواند جان خواهر کوچکش را نجات دهد

(ویدیو) لحظه‌ی احساسی که پسر ۶ ساله می‌فهمد می‌تواند جان خواهر کوچکش را نجات دهد

در این ویدئو پر از احساس، پسربچه‌ ۶ ساله ای که می‌فهمد می‌تواند با پیوند سلول‌ های بنیادی خواهر مبتلا به سرطانش را نجات دهد، از خوشحالی فریاد می‌زند و در اتاق بالا و پایین می‌پرد.

کد خبر : ۱۷۳۹۸۲
بازدید : ۶۲۵

ویدئوی تاثیرگذاری از لحظه‌ای که برادر بزرگتری متوجه می‌شود می‌تواند جان خواهر ۲ ساله اش را نجات دهد، منتشر شد که واکنش‌های متفاوتی را برانگیخته است. در این ویدئو پر از احساس، پسربچه‌ ۶ ساله ای که می‌فهمد می‌تواند با پیوند سلول‌ های بنیادی خواهر مبتلا به سرطانش را نجات دهد، از خوشحالی فریاد می‌زند و در اتاق بالا و پایین می‌پرد.

این ویدئو واکنش‌های متفاوتی داشت، برخی شجاعت پسربچه را ستودند و برخی دیگر گفتند او خیلی کوچک است که چنین تصمیم مهمی بگیرد.

1-123_5_11zon

جوزی شوندمن در ۱۱ هفتگی به سرطان خون حاد مبتلا شد و در اکتبر ۲۰۲۳ پس از ۲ سال زندگی بدون سرطان، دوباره بیماری اش عود کرد. او شیمی‌درمانی سختی را تحمل کرده و پزشکان گفته‌اند برای زنده ماندن نیاز به پیوند سلول‌ های بنیادی دارد

2-123_4_11zon

سلول‌ های بنیادی، سلول‌های بسیار ابتدایی ساخته‌شده در مغز استخوان هستند. پیوند سلول‌های بنیادی به بیماران سرطانی امکان می‌دهد دوزهای بالای شیمی‌درمانی و سایر درمان‌ها را تحمل کنند.

3-116_3_11zon

پیدا کردن اهداکننده مناسب دشوار باشد، اما گاهی سلول های برادر یا خواهر می‌توانند سازگار باشند. در این مورد، برادر جوزی به نام کیدن سازگاری کاملی با او داشت.

4-117_2_11zon

کیدن و کینلی خواهر بزرگترش هر دو مورد آزمایش قرار گرفتند تا ببینند کدام یک تشابه کافی با جوزی کوچک را دارد. والدین جوزی، ویدئویی دلنشین از اعلام خبر اهداکننده مناسب، منتشر کردند. در ویدئو، کیدن که متوجه می‌شود می‌تواند جان خواهرش را نجات دهد، از خوشحالی فریاد می‌زند و بغلش می‌کند.

5-100_1_11zon

این ویدئو واکنش‌های متفاوتی برانگیخت. اکثر مخاطبان شجاعت کیدن را ستودند، اما برخی معتقد بودند او برای چنین تصمیم مهمی، سن کمی دارد. اما دیگران اشاره کردند که اهدای سلول بنیادی فرایند پرخطری نیست و کیدن تنها ناراحتی خفیفی را تجربه خواهد کرد. آن‌ها معتقدند کودکان نیز می‌توانند با شجاعت و مهربانی چنین تصمیمی بگیرند.

منبع: روزیاتو

۱
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید