۵ فلسفه بروس لی برای ساده کردن زندگی و لذت بردن از آن

۵ فلسفه بروس لی برای ساده کردن زندگی و لذت بردن از آن

در این مقاله به برخی از فلسفه های بروس لی می پردازیم که کمک می کند زندگی خود را ساده کنید.

کد خبر : ۱۶۲۳۵۶
بازدید : ۳۴۸۱۵

بروس لی یک رزمی کار و بازیگر افسانه ای بود که با حکمت، نظم و فلسفه زندگی خود الهام بخش میلیون ها نفر شد. در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه می توانید با استفاده از برخی از فلسفه های بروس لی، زندگی خود را ساده کنید.

brucelee1-1_1_11zon

1- وابستگی ها را رها کنید: بروس لی معتقد بود که وابستگی ها را رها کنید، چیزی که می توان آن را هر چیزی دانست که ما را از زمان حال و زندگی در لحظه منحرف می کند.

این وابستگی ها می تواند شامل دارایی های مادی، تجربیات گذشته و نگرانی های آینده باشد. با رها کردن این چیزها می توانید زندگی خود را ساده کنید و بر آنچه در لحظه حال مهم است تمرکز کنید.

2- مینیمالیسم را در آغوش بگیرید: بروس لی هم در زندگی شخصی و هم در آموزش هنرهای رزمی یک مینیمالیست بود. او تنها به داشتن چیزهای ضروری باور داشت و اینکه باید از شر چیزهایی که مفید نیستند خلاص شد. این رویکرد می تواند در تمام جنبه های زندگی از جمله فضای زندگی، دارایی ها و کاره ای روزمره شما به کار گرفته شود.

3- بر روی آنچه ضروری است تمرکز کنید: بروس لی معتقد بود که بر روی ملزومات تمرکز کنید و از هر چیزی که غیرضروری است اجتناب کنید. این می تواند به معنای اولویت بندی زمان و انرژی شما بر روی چیزهایی باشد که برای شما مهم تر هستند، به جای اتلاف وقت و انرژی بر روی چیزهایی که مهم نیستند.

4444444

4- پذیرش تغییر: بروس لی به پذیرش تغییر و سازگاری با شرایط جدید اعتقاد داشت. این می تواند به این معنی باشد که پذیرای ایده ها، تجربیات و روش های جدید برای انجام کارها باشید، که می تواند با اجازه دادن به شما برای تمرکز بر آنچه برای شما مهم تر است، در ساده سازی زندگی تان کمک کند.

5- نهادینه کردن ذهن آگاهی (خود آگاهی): بروس لی به پرورش ذهن آگاهی اعتقاد داشت که به معنای حضور کامل در لحظه و آگاهی از افکار و احساسات شما است. با تمرین ذهن آگاهی، می توانید زندگی خود را با تمرکز، حضور و توجه بیشتر به آنچه برای شما مهم است، ساده کنید.

در نتیجه، با گنجاندن برخی از فلسفه های بروس لی در زندگی خود، می توانید زندگی خود را ساده کنید و بر آنچه واقعا مهم است تمرکز کنید.

این فلسفه ها چه پذیرش مینیمالیسم باشد، چه بر اصول اساسی تمرکز کردن، چه تغییر را پذیرفتن، یا ذهن آگاهی را پرورش دادن، می توانند به شما کمک کنند تا زندگی رضایت بخش تر و معنادارتری داشته باشید.

منبع: روزیاتو

۱۰۲
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید