کشف مجسمه‌های رومی در راه‌آهن بریتانیا

کشف مجسمه‌های رومی در راه‌آهن بریتانیا

باستان شناسانی که در این محل در کار هستند حدود ۳۰۰۰ جسد از این کلیسا که قدمت آن به ۱۰۸۰ سال قبل برمی گردد، پیدا کرده که پس از خارج کردن آن‌ها در محلی دیگر دفن خواهند شد.
کد خبر: ۱۰۰۱۵۷
بازدید : ۵۴۵۳
۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳

باستان شناسان مجموعه‌ای حیرت انگیز از مجسمه‌های رومی را در مسیر راه آهن سریع‌السیر در بریتانیا کشف کردند. این مجموعه که دو مجسمه کامل از یک مرد و زن و همچنین سر یک کودک را شامل می‌شود در یک کلیسای متروکه قرون وسطایی در باکینگهامشر پیدا شده است.

اکتشافات کلیسای قدیمی سنت مری در استوک ماندویل برای تجزیه و تحلیل از این محل خارج شده است. دکتر ریچل وود، باستان شناس ارشد گفته که "این مجسمه‌ها، یافته‌های واقعا نادری در بریتانیا" هستند.

دکتر وود گفته: "پیدا کردن یک سر و یا شانه سنگی واقعا شگفت انگیز است، اما در این جا دو سر و شانه کامل از یک مرد و زن و یک سر کودک داریم. " او همچنین افزوده: "این یافته‌ها از نظر باستان شناسی حتی برای ما اهمیت بیشتری دارند، زیرا آن‌ها در واقع به تغییر درک ما از این مکان قبل از ساخت کلیسای قرون وسطایی کمک کرده‌اند. "

کشف مجسمه‌های رومی در راه‌آهن بریتانیا
باستان شناسان در محوطه قدیمی کلیسای سنت مری در استوک ماندویل کار می‌کنند

در این محل همچنین یک کوزه رومی شیشه‌ای شش ضلعی هم کشف شده که با وجود آن که تصور می‌شود بیش از ۱۰۰۰ سال در زیرزمین بوده، اما قطعات بزرگی از آن همچنان دست نخورده باقی مانده است.

ظرفی که در موزه متروپولیتن نیویورک به نمایش گذاشته شده، تنها مورد قابل مقایسه با این کوزه است.

دکتر وود گفته: این کشفیات به قدری چشمگیر و قابل توجه هستند که امیدواریم در نهایت به نمایش گذاشته شوند.  باستان شناسانی که در این محل در کار هستند حدود ۳۰۰۰ جسد از این کلیسا که قدمت آن به ۱۰۸۰ سال قبل برمی گردد، پیدا کرده که پس از خارج کردن آن‌ها در محلی دیگر دفن خواهند شد.

کشف مجسمه‌های رومی
از زمان شروع کار در این محل در سال ۲۰۱۸، دیوار‌ها و ویژگی‌های ساختاری این کلیسا به همراه کنده‌کاری‌های سنگی خارق العاده و گرافیتی‌های قرون وسطایی از جمله نشانه‌هایی که تصور می‌شود صفحه‌های خورشیدی و یا نشانه‌هایی از جادو گری باشد، نمایان شده است.

اعتقاد بر این است که قبل از ساخت کلیسا، از این مکان به عنوان مقبره رومی استفاده می‌شده است.

منبع: بی بی سی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین