هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۰۹

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۰۹

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۹ آبان ماه در نواحی شمال کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۰۱۹۹
بازدید : ۴۸۹۲
۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران، امروز ۹ آبان ماه و فردا در بخش‌هایی از شمال غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان بارش باران گاهی وقوع رعد و برق و وزش باد و در غرب گیلان و ارتفاعات البرز افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور به‌ویژه در استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، روز سه شنبه در بخش‌هایی از شمال غرب، ارتفاعات البرز و نواحی از خراسان شمالی افزایش ابر و بارش خفیف باران انتظار می‌رود و در سایر نقاط کشورجوی پایدار حاکم خواهد بود.

چهارشنبه با گذر موج تراز میانی در نواحی شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز بارش باران، گاهی وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

پنجشنبه شدت و گستره فعالیت سامانه بارشی افزایش می‌یابد و علاوه بر این نواحی در بخش‌هایی از غرب، ارتفاعات جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز و نواحی مرکزی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بارش در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به شکل برف خواهد بود.

طی روز‌های پایانی هفته کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد در نوار شمالی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز دور از انتظار نیست. دریای خزر هم پنجشنبه مواج و توفانی خواهد بود.

همچنین آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه صاف تا قسمتی ابری با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۳۵ و ۳۴ درجه سانتیگراد و اهواز با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۱ درجه سانتیگراد سردترین استان‌های کشورهستند.

وضعيت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه