آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۱

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۱

بر اساس آمار فوتی‌های کرونا، امروز اول دی ماه متأسفانه ۴۴ نفر از هم وطنانمان بر اثر این بیماری جان باختند.
کد خبر: ۱۰۱۹۳۷
بازدید : ۶۶۹۸
۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا، امروز اول دی ماه را ۴۴ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۳۱ هزار و ۲۱۱ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۱۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳۴۴ نفر از آنان بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۸۸۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون و ۱۶ هزار و ۳۲۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۲۸۲۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۴۱ میلیون و ۸۲ هزار و ۶۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی قرار ندارد و ۵۳ شهر در وضعیت زرد و ۳۹۵ شهر در وضعیت آبی هستند.

در شبانه روز گذشته ۲۲ استان کشور مرگ و میر صفر و یک داشته اند و بیشترین تعداد مرگ و میر بیماران کرونایی مربوط به تهران با ۱۴ نفر، آذربایجان شرقی با ۶ نفر و یزد با ۴ نفر بوده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۷۲ هزار و ۳۵۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۲۷۵ میلیون و ۸۲۲ هزار و ۶۳۶ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۵ هزار و ۶۵۸ در یک روز به تعداد پنج میلیون و ۳۷۷ هزار و ۵۰۶ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۲۴۷ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۸۲۹ هزار و ۱۷۹ نفر (۷۰۴ نفر)

۲. برزیل ۶۱۷ هزار و ۹۰۵ نفر (۶۷ نفر)

۳. هند ۴۷۸ هزار و ۵۵۴ نفر (۱۳۲ نفر)

۴. مکزیک ۲۹۸ هزار و ۲۲۲ نفر (۹۹۸ نفر)

۵. روسیه ۲۹۲ هزار و ۸۹۱ (یک هزار و ۲۳ نفر)

۶. پرو ۲۰۱ هزار و ۹۹۲ نفر (۷۱ نفر)

۷. اندونزی ۱۴۶ هزار و ۷۹۱ نفر (۴۴ نفر)

۸. بریتانیا ۱۴۳ هزار و ۸۰۷ نفر (۴ نفر)

۹. ایتالیا ۱۴۰ هزار و ۴۶۰ نفر (۹۷ نفر)

۱۰. ایران ۱۳۱ هزار و ۱۲۴ نفر (۴۱)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه