انجام ارزشیابی کیفی خودرو‌های داخلی در آبان ۱۴۰۰

انجام ارزشیابی کیفی خودرو‌های داخلی در آبان ۱۴۰۰

تنها خودروی کوئیک ساخت شرکت پارس خودرو توانسته است نسبت به ماه گذشته با افزایش ۱ ستاره رده کیفی خود را از ۳ به ۴ ستاره تبدیل کند و مابقی خودرو‌های تولیدی تغییری در زمینه افزایش و یا کاهش رده کیفی نداشته اند
کد خبر: ۱۰۲۱۸۳
بازدید : ۶۳۴۶
۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵

گزارش ارزشیابی کیفی خودرو‌ها درآبان ۱۴۰۰ از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صمت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودرو‌ها را در کشور را برعهده دارد.

همچنین نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو و براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. گزارشی که از این بررسی حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند.

توضیح در مورد چگونگی ستاره‌های کیفی

فرآیند ارزشیابی کیفی خودرو‌ها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو از طریق هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است. همچنین در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودرو‌های داخلی را در پنج دسته قیمتی مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین یک تا ۵ ستاره کیفی را برایشان در نظر می‌گیرد.

مطابق این جدول تنها خودروی کوئیک ساخت شرکت پارس خودرو توانسته است نسبت به ماه گذشته با افزایش ۱ ستاره رده کیفی خود را از ۳ به ۴ ستاره تبدیل کند و مابقی خودرو‌های تولیدی تغییری در زمینه افزایش و یا کاهش رده کیفی نداشته اند.

ارزشیابی کیفی خودرو‌ها در آبان ۱۴۰۰ را مشاهده می‌کنید:

ارزشیابی کیفی خودرو‌ها

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه