ویتامین «B2»؛ ویتامین ضد پیری

ویتامین «B2»؛ ویتامین ضد پیری

به این ویتامین "ویتامین زیبایی" نیز می‌گویند، زیرا در سنتز مولکول‌های پروتئین در بدن نقش دارد و پیری را کند می‌کند.
کد خبر: ۱۰۲۷۳۲
بازدید : ۹۶۱۰
۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴

خانم یلنا تیولپینا، متخصص بیماری‌های گوارشی اعلام کرد ریبوفلاوین یا ویتامین ب ۲ سلامت پوست و مو را تامین کرده و از پیری بدن جلوگیری می‌کند.

این پزشک روس گفت، تمام فرآیند‌های بیوشیمیایی در بدن با مشارکت ویتامین‌های گروه ب از جمله ب ۲ اتفاق می‌افتد و این ویتامین برای متابولیسم پروتئین ها، چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها ضروری است. به این ویتامین "ویتامین زیبایی" نیز می‌گویند، زیرا در سنتز مولکول‌های پروتئین در بدن نقش دارد و پیری را کند می‌کند.

خانم تیولپینا غذا‌های غنی از ویتامین ب ۲ را نام برد. در میان آن‌ها مواد غذایی دارای منشاء حیوانی و گیاهی وجود دارد. از جمله باید از شیر، پنیر، پنیر دلمه، تخم مرغ و دل و قلوه گوسفند نام برد. در بین محصولات گیاهی، قارچ و دانه کاج سرشار از این عنصر هستند.

این درمانگر با این حال تاکید کرد: با توجه به کالری بالای دانه کاج، آن را به مقدار لازم برای جبران کمبود ویتامین ب ۲ مصرف نمی‌کنیم.

خانم تیولپینا توصیه کرد برای تعیین سطح ویتامین ب ۲ در بدن، از متخصصان کمک گرفته شود و خاطرنشان کرد پزشک بر اساس نتایج آزمایشات، مناسب‌ترین دوز ریبوفلاوین را برای هر بیمار انتخاب می‌کند.

اسپوتنیک

برچسب ها: ویتامین b ضد پیری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه