حضور در جشن تولد به جای مراسم ختم اسطوره!

پرسپولیسی‌ها در این فصل به شکل عجیبی بی‌معرفت شده‌اند. بازیکنانی که انتظار می‌رفت از نظر اخلاقی نیز مانند مسائل فنی پیشرفت کنند اما هر روز دچار پسرفت‌های جدیدی می‌شوند.
کد خبر: ۱۰۳۳۵
بازدید : ۱۶۶۶
۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۲
پرسپولیسی‌ها در این فصل به شکل عجیبی بی‌معرفت شده‌اند. بازیکنانی که انتظار می‌رفت از نظر اخلاقی نیز مانند مسائل فنی پیشرفت کنند اما هر روز دچار پسرفت‌های جدیدی می‌شوند.

آن هم در این فصل که حادثه‌های ناگواری برای فوتبال ایران رخ می‌دهد و کمترین انتظار از پرسپولیسی‌ها، خویشتن‌داری است اما کجاست آن تیمی که «بزرگ‌تر» داشت و این مسائل را به بازیکنانش تذکر می‌داد.
 
خبرورزشی با این مقدمه نوشت:
 
بگذارید خیلی سریع وارد ماجرا شویم. روز چهارشنبه هفته قبل مصادف بود با مراسم ختم همایون بهزادی اسطوره بی‌همتای باشگاه پرسپولیس که پیش از انقلاب به دوران باشکوه فوتبال خود پایان داد و گوشه‌نشین این فوتبال بود. کسی که تا آخرین لحظات عمر، هرگز از تمجید پرسپولیس و حمایت بازیکنانش تحت هر شرایطی غافل نماند و اصلاً خودش یکی از مهم‌ترین پایه‌گذاران این باشگاه بود. انتظار این بود که بازیکنان پرسپولیس به صورت دسته‌جمعی راهی مسجد جامع شهرک غرب شده و در مراسم ختم همایون خان شرکت کنند اما به غیر از محسن بنگر، هیچ‌کس به این مراسم نرفت.
 
واکنش علی پروین به این موضوع جالب توجه بود. او که فهمید پرسپولیسی‌ها نسبت به فوت اسطوره باشگاه‌شان تا این حد بی‌تفاوت هستند، به نزدیکانش گفته بود از رفتار بازیکنان دلخور است و مطمئن بوده اگر روز قبل از تشییع بهزادی در ورزشگاه شهید شیرودی با محمود خوردبین تماس نمی‌گرفت و درخواست حضور بازیکنان در این مراسم را نمی‌داد، پرسپولیسی‌ها آن روز نیز راهی مراسم تشییع بهزادی نمی‌شدند.
 
ماجرا وقتی عجیب‌تر می‌شود که بدانید همان روز تشییع نیز، همه پرسپولیسی‌ها به شیرودی نرفتند و فقط تعداد اندکی از آنها راهی ورزشگاه شدند تا در مراسم تشییع اسطوره شرکت کنند. بعد هم غیبت بازیکنان در مراسم ختم پیش آمد تا ثابت شود آنها چندان تمایلی به احترام گذاشتن به قدیمی‌ها ندارند. به نظرتان چه کاری برای بازیکنان از حضور در مراسم ختم اسطوره پرسپولیس مهم‌تر بود؟
 
برای رسیدن به جواب این سؤال، ما به شما کمک می‌کنیم. بازیکنان پرسپولیس راهی یک جشن تولد درست و حسابی شدند. درست همان روز (چهارشنبه هفته قبل) جشن تولد محسن مسلمان در جایی نزدیک به مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد و تقریباً همه بازیکنان پرسپولیس به این مراسم رفتند. این هم عکسی از آن مراسم که سند اصلی ادعاست. پشت‌سر حاضران در این عکس بنری می‌بینید که نوشته MOHSEN H. B. D که این حروف، حرف‌های ابتدای جمله HAPPY BIRTH DAY یا «تولدت مبارک» است. انگار حضور در این مراسم از حضور در مراسم ختم مرحوم همایون بهزادی مهم‌تر بود.

حضور در جشن تولد به جای مراسم ختم اسطوره! 
چیزی که بیشتر آزاردهنده است، نشان دادن عدد ۶ توسط پرسپولیسی‌ها در این عکس و در این روز است. عدد ۶ را چه کسی ساخت؟ همین مرحوم بهزادی که در روز ۱۶ شهریور سال ۱۳۵۲ با هت‌تریک و دادن یک پاس گل، پایه‌گذار رقم خوردن پیروزی ۶ بر صفر پرسپولیس مقابل استقلال بود. افتخاری که نظیر آن دیگر در تاریخ ۴۷ ساله باشگاه سرخپوشان تکرار نشد. همین بازیکنان که مراسم ختم اسطوره را «پیچاندند» مقابل دوربین و در یک جشن تولد، با عدد ۶ که سازنده آن سفر ابدی‌اش را آغاز کرده ژست می‌گیرند و عکس‌های رنگی ثبت می‌کنند.
 
این تنها بی‌معرفتی پرسپولیسی‌ها در این فصل نبود. آنها تنها دو ماه بعد از فوت هادی نوروزی نیز یک جشن تولد مفصل و پر سر و صدا برای «محسن بنگر» در درفشی‌فر گرفتند و حتی از دوربین برنامه ۹۰ خواستند تا به رختکن برود و از این همه شادی و شعف آنها فیلم بگیرد. این فیلم، شب یلدا روی آنتن برنامه ۹۰ رفت و این‌طور احساس شد که مرگ هادی به همین زودی از یاد همه رفته است. چندی قبل و یکی، دو روز پس از فوت رضا احدی ستاره اسبق باشگاه استقلال نیز جشن تولد کمال کامیابی‌نیا با حرارت خاصی در رختکن درفشی‌فر دنبال شد. البته اطرافیان تیم اصرار داشتند که بگویند خبری از تولد و جشن نیست اما وقتی عکس‌ها از رختکن خارج شد، همه فهمیدند این‌طورها هم نبوده که جشن خشک و خالی باشد. طعنه‌آمیز اینکه استقلالی‌ها به احترام فوت همایون بهزادی اسطوره پرسپولیسی‌ها از خیر گرفتن جشن تولد برای منصور پورحیدری گذشتند اما پرسپولیسی‌ها طور دیگری رفتار کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین