افزایش قیمت میوه تنظیم بازاری!

بر این اساس قیمت هرکیلوگرم سیب زرد ۱۴۲۰۰ تومان، سیب قرمز ۱۳۲۰۰ تومان و پرتقال ۱۱ هزار تومان است که در سامانه‌های هوشمندی نظیر بازرگام و اسنپ فود با همین قیمت توزیع می‌شود.
کد خبر: ۱۰۴۳۳۰
بازدید : ۳۸۱۴
۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۶

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی قیمت‌های اعلام شده قبلی را غلط خواند و از قیمت جدید میوه سیب و پرتقال تنظیم بازاری خبر داد.

درحالیکه چندی پیش استانداری و جهاد کشاورزی استان تهران قیمت میوه‌های تنظیم بازاری را در استان تهران برای هرکیلوگرم پرتقال ۹ هزار تومان و سیب قرمز و زرد ۱۱ هزار تومان و ۱۲ هزار تومان اعلام کرده بودند، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی این نرخ‌ها را تکذیب کرد.

اسماعیل قادری‌فر مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: قیمت میوه‌های تنظیم بازاری در شهر تهران بر اساس جلسه کارگروه تنظیم بازار دولت مقرر شد که براساس قیمت روز میادین میوه و تره بار شهر تهران تعیین شود.

وی افزود: بر این اساس قیمت هرکیلوگرم سیب زرد ۱۴۲۰۰ تومان، سیب قرمز ۱۳۲۰۰ تومان و پرتقال ۱۱ هزار تومان است که در سامانه‌های هوشمندی نظیر بازرگام و اسنپ فود با همین قیمت توزیع می‌شود.

کیفیت میوه‌های تنظیم بازاری خوب است؟

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ادامه داد: کیفیت میوه‌های که به صورت هوشمند توزیع می‌شوند از میوه‌های توزیع شده در میادین و سطح شهر بالا‌تر است و به صورت رایگان درب منزل افراد تحویل داده می‌شود.

وی تصریح کرد: قیمت میوه‌های تنظیم بازاری شب عید در استان‌ها نیز توسط استانداران تعیین می‌شود، نرخ این محصولات ۵ تا ۱۵ درصد زیر قیمت خرده فروشی آن استان است.

قادری‌فر در واکنش به اعلام قیمت ۹ هزار تومانی برای پرتقال و ۱۱ تا ۱۲ هزار تومانی برای سیب توسط استانداری و جهاد کشاورزی استان تهران گفت: قیمت‌های اعلام شده توسط یکی از مدیران استانداری تهران اعلام شد که نرخ‌های اعلامی وی اشتباه بود.

این مقام مسئول گفت: قصد ما از توزیع میوه شب عید تنظیم بازار است و یک کالایی را به مقداری نیاز ذخیره کرده‌ایم تا از ایجاد هرج و مرج در بازار جلوگیری شود.

وی افزود: به طور مثال قیمت سیب قرمز تنظیم بازاری در یزد ۱۲ هزار تومان و سیب زرد ۱۳ هزار تومان و پرتقال ۱۰ هزار تومان در بازار توزیع می‌شود؛ این محصولات توسط سامانه‌های توزیع هوشمند نیز به همین قیمت توزیع می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: میوه‌های تنظیم بازاری توزیع شده توسط سامانه‌های هوشمند کیفیت بالایی دارد و در صورتی که مردم از کیفیت محصول راضی نباشند می‌توانند محصولات خریداری شده را عودت دهند.

منبع: تجارت نیوز

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه