قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۰۵

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۰۵

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز 5 اردیبهشت ماه تا لحظه تنظیم گزارش به 1916 دلار و 97 سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۶۱۰۴
بازدید : ۲۰۱
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹

فرادید| ریزش بهای طلا ادامه دار شده است. امروز ۵ اردیبهشت ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کاهش ۱۴.۸۰ درصد به ۱۹۱۶ دلار و ۹۷ سنت رسید.

قیمت طلا در روز جمعه به پایین‌ترین حد خود از هفتم آوریل رسید و کاهش هفتگی را نشان داد، زیرا نشانه‌هایی از تشدید سیاست‌های سریع‌تر فدرال رزرو آمریکا باعث افزایش بازدهی خزانه‌داری و دلار شد. با این حال، بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات‌متحده از بالاترین رقم اخیر پایین آمد و زیان طلای با بازده صفر را محدود کرد.

به گزارش فرادید؛ پس از رسیدن اونس طلا به ۲هزار دلار در ابتدای هفته پیش، طلا یک سقوط آزاد چند ده دلاری را تجربه کرد.

شان لوسک، یکی از مدیران بازرگانی والش، در این باره به کیتکو نیوز گفت: «طلا به بالاترین حد جدید خود رسیده و تثبیت شده است. این فلز در حال حاضر، به دلیل افزایش شاخص دلار در حال نقد شدن است. هرگونه کاهش در قیمت طلا و نقره می‌تواند فرصت خوبی برای خریداران به شمار آید.»

اورت میلمن، کارشناس فلزات گرانبهای Gainesville Coins بر این باور است: این الگوی طلا در چند ماه گذشته بسیار غالب بوده است. میلمن تاکید می‌کند: «هر بار که طلا به سطح مقاومت بالایی می‌رسد، تمایل به فروش در بازار ایجاد می‌شود. پویایی‌های مشابهی زمانی اتفاق می‌افتد که به سطوح حمایتی خود سقوط می‌کند.»

یک نشانه بسیار دلگرم کننده این بار این است که طلا می‌تواند همزمان با افزایش نرخ دلار و بازده اوراق قرضه بالای ۱۹۰۰ دلار در هر اونس نگه داشته شود. میلمن تاکید می‌کند: «با افزایش بازده اوراق قرضه، طلا جذابیت کمتری پید می‌کند.

بر اساس گزارش کیتکو، طلا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت ایالات‌متحده و بازدهی بالاتر بسیار حساس است که هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می‌دهد. با این حال، به عنوان یک ذخیره امن ارزش در بحران‌های اقتصادی و سیاسی نیز در نظر گرفته می‌شود.

آدریان دی، رئیس مدیریت دارایی آدریان گفت که با واکنش سرمایه‌گذاران به برنامه‌های تهاجمی فدرال رزرو برای تشدید سیاست‌های پولی، قیمت طلا ممکن است تحت فشار فروش بیشتری قرار گیرد. با این حال، دی اضافه کرد که هر کاهش قیمت باید به عنوان یک فرصت خرید تلقی شود.

مارک چندلر، مدیر عامل Bannockburn Global Forex گفت که او می‌بیند که قیمت طلا در کوتاه مدت افزایش می‌یابد. با این حال، سود می‌تواند محدود شود. او گفت: «فکر می‌کنم طلا می‌تواند کمی بهبود یابد، اما فکر می‌کنم جهش به ۱۹۷۵ دلار بیشترین امیدی است که می‌توان به آن امیدوار بود و سپس به دنبال کاهش قیمت به سمت ۱۹۲۰ دلار هستم».

برخی از تحلیلگران گفته اند که پس از تایید جروم پاول، رئیس فدرال رزرو مبنی بر اینکه بانک مرکزی ایالات متحده در مسیر افزایش ۵۰ واحد پایه نرخ بهره درماه و احتمالاً در جلسه بعدی است، قیمت طلا می‌تواند در کوتاه مدت به تثبیت بیشتر ادامه دهد، زیرا دلار و بازده اوراق قرضه همچنان در حال افزایش هستند.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه