قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۶ اردیبهشت ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۹۰۳ دلار و ۷۸ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۶۱۶۲
بازدید : ۱۳۲
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۴

فرادید| طلا علیرغم افزایش ۳.۵۵ درصدی قیمت، اما نسبت به روز گذشته با رقم پایین تری معامله می‌شود. امروز ۶ اردیبهشت قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به ۱۹۰۳ دلار و ۷۸ سنت رسید.

قیمت طلا در روز جمعه به پایین‌ترین حد خود از هفتم آوریل رسید و کاهش هفتگی را نشان داد، زیرا نشانه‌هایی از تشدید سیاست‌های سریع‌تر فدرال رزرو آمریکا باعث افزایش بازدهی خزانه‌داری و دلار شد. با این حال، بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات‌متحده از بالاترین رقم اخیر پایین آمد و زیان طلای با بازده صفر را محدود کرد.

به گزارش فرادید، قیمت طلا و نقره در روز دوشنبه نیز در آمریکا به شدت کاهش یافت و به پایین‌ترین حد در دو ماه اخیر رسید.

دیروز اونس طلا در بازار‌های جهانی به زیر سطح مهم ۱۹۰۰ دلار سقوط کرد. دیروز بازار معاملات موادخام و کالا‌های اولیه به سبب انتشار اخبار نگران کننده از احتمال طغیان مجدد کرونا در چین با چالش مواجه بود. طلا و نقره نیز دیروز معاملات مناسبی را تجربه نکردند.

طبق گزارش رویترز، شاخص دلار به بالاترین حد در دو سال گذشته رسید و طلا را برای خریداران خارجی گران‌تر کرد.

کیتکو هم در گزارش روزانه خود به این نکته اشاره کرده است که طلا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت ایالات‌متحده و بازدهی بالاتر بسیار حساس است که هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می‌دهد. با این حال، به عنوان یک ذخیره امن ارزش در بحران‌های اقتصادی و سیاسی نیز در نظر گرفته می‌شود.

برخی از تحلیلگران گفته اند که پس از تایید جروم پاول، رئیس فدرال رزرو مبنی بر اینکه بانک مرکزی ایالات متحده در مسیر افزایش ۵۰ واحد پایه نرخ بهره درماه و احتمالاً در جلسه بعدی است، قیمت طلا می‌تواند در کوتاه مدت به تثبیت بیشتر ادامه دهد، زیرا دلار و بازده اوراق قرضه همچنان در حال افزایش هستند.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه