قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۶

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۶

قیمت بیت کوین، امروز ۶ تیرماه با ۱.۴۶ درصد کاهش نرخ به به ۲۱۰۹۷ دلار معادل ۶۶۹۶۶۰۹۷۴ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۸۱۵۹
بازدید : ۱۵۲
۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۲

فرادید| بیت کوین در کانال ۲۱ با ریزش جزئی قیمت همراه شد. امروز ۶ تیرماه قیمت بیت کوین با کاهش ۱.۴۶ درصد به ۲۱,۰۹۷ دلار معادل ۶۶۹,۶۶۰,۹۷۴ تومان رسید.

به دنبال وضعیت نامطلوبی که هفته گذشته کل بازار ارز‌های رمزنگاری را فراگرفت و قیمت بیت کوین تا پایین‌ترین سطح ۱۸ ماه اخیر آن کاهش پیدا کرد، چند روزیست که شرایط تا حدودی تغییر کرده و اکثر ارز‌های رمزنگاری شده در مسیر بهبود قرار گرفتند.

به گزارش فرادید؛ از روز دوشنبه رمز ارز اول بازار روند اصلاح صعودی خود را آغاز کرد در ابتدا به تراز ۲۰,۰۰۰ دلار نزدیک شد، ولی در ابتدا موفق نشد این مقاومت مهم را فتح کند.

با ادامه یافتن تلاش گاوها، بیت کوین سرانجام از این تراز عبور کرده و به بالاترین سطح هفتگی خود در حدود ۲۱ هزار و ۵۰۰ دلار رسید. از آن زمان تا کنون این دارایی در این ناحیه در حال نوسان بوده و ارزش بازار آن بالاتر از ۴۰۰ میلیارد دلار ایستاده است. ولی عملکرد مشابه آلتکوین‌ها باعث کاهش دامیننس تا ۴۲.۵ درصد شده است.

تعدادی از تحلیلگران هشدار داده اند که احتمال دارد قیمت بیت کوین دوباره وارد مسیر نزولی شود و اگر چنین اتفاقی رخ دهد، قیمت تا محدوده ۱۹,۰۰۰ دلار حمایت معتبری ندارد. ضمن اینکه در قیمت ۲۲۰۰۰ دلار مقاومت مستحکمی سر راه بیت کوین وجود دارد که عبور و تثبیت بالای آن می‌تواند نوید یک دوره رشد را بدهد.

بیت کوین مدت طولانی است که تا ۱۷ هزار کاهش پیدا نکرده است، اما هم اکنون احتمال اصلاح نمودار تا این سطح به دلیل اخباری که پیش از آن وجود داشت (جنگ روسیه و اوکراین، افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، تحریم روسیه و…) و همچنین شرایط تکنیکالی آن، بالا است.

همچنین نمودار بیت‌کوین در تایم فریم بالا‌تر در روند نزولی قرار دارد. از لحاظ روانشناسی بازار، این موضوع می‌تواند جو روانی منفی برای معامله‌گران ایجاد کند. هرچند باید توجه داشت که اعتبار تحلیل تکنیکال در تایم فریم‌های کوتاه‌تر، معتبرتر است.

معمولا در شرایطی مشابه وضعیت کنونی بیت‌کوین توجه به اخبار و فاند‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد، چرا که در زمان فشرده شدن بیت‌کوین، فاند‌ها می‌توانند باعث شکست قیمت از بالا یا پایین شوند. اما اخباری که از دیروز تا کنون در دست است جهت سنگینی به نمودار نداده و اخبار مهمِ کاملا منفی یا مثبتی وجود نداشت.

البته همه تحلیلگران هم نسبت به آینده بیت کوین بدبین نیستند و تعدادی از آن‌ها هم دید مثبتی دارند. مارک پالمر یکی از تحلیلگران معروف بازار رمز ارز‌ها پیش بینی کرده که بیت کوین تا سال ۲۰۲۳ به قیمت ۹۵ هزار دلار برسد که این پیش بینی او بازخورد‌های فراوان در جامعه تحلیلگران بازار ارز‌های دیجیتال داشته است.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه