لنگه کفش سارق باند سرقت خانه را لو داد

دستگیری سارقان خانه فرهاد مجیدی

گاوصندوق را که سرقت کردیم، به بیابان‌های اطراف شهریار رفتیم و در گاوصندوق را شکستیم. داخل گاوصندوق پاسپورت فرهاد مجیدی بود که متوجه شدیم از خانه او سرقت کرده‌ایم.
کد خبر: ۱۰۸۶۷۹
بازدید : ۹۰۴
۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۷

لنگه کفش جامانده سارق در خانه سرمربی سابق تیم استقلال، راز سرقت‌های میلیاردی باند سارقان حرفه‌ای را برملا کرد.

شامگاه ۹ بهمن سال گذشته، خبر سرقت از خانه فرهاد مجیدی سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال به پلیس اعلام شد. مجیدی در همان مقطع در تشریح ماجرا گفته بود: برای لحظاتی از طبقه اول ساختمان که محل زندگی خودم است، راهی طبقه دوم و خانه مادرم شدم.

هنوز نیم ساعتی نگذشته بود که به طبقه پایین برگشتم، اما با صحنه عجیبی روبه‌رو شدم؛ قفل در ورودی خانه شکسته شده بود و گاوصندوق به سرقت رفته بود.

سرقت ۱۵ دقیقه‌ای

وقتی کارآگاهان پلیس به خانه وی رفتند، در تحقیقات صورت گرفته و بازبینی دوربین‌های مداربسته، مشخص شد که سرنشینان خودروی پرشیا عاملان این سرقت ۲ میلیاردی بودند. دوربین‌های اطراف خانه این فوتبالیست در نیاوران نشان می‌داد که دو مرد در حالی که چهره‌هایشان را با ماسک و کلاه پوشانده بودند، از خودروی پرشیا خارج شده و وارد خانه مجیدی شده‌اند.

۱۵ دقیقه بعد آن‌ها در حالی که گاوصندوق به دست داشتند، از خانه خارج شده و پس از گذاشتن گاوصندوق داخل خودرو، از محل متواری شدند. پلاک خودرو نیز مخدوش شده بود. در بازرسی محل حادثه یک لنگه کفش که متعلق به یکی از سارقان بود و هنگام حمل گاوصندوق از پایش درآمده بود، پیدا شد.

تحقیقات برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه حدود یک هفته قبل مرد جوانی با پلیس تماس گرفت و سرنخ اصلی سرقت منزل مجیدی را به دست مأموران داد: دیشب من و چندین نفر از سارقان حرفه‌ای منزل در پاتوقی جمع شده بودیم.

یکی از سارقان که پسر جوانی به نام مهرداد بود، شروع کرد به تعریف از خودش که چند ماه قبل به همراه دوستانش از خانه فرهاد مجیدی سرقت کرده است و این کار را به قدری ماهرانه انجام داده که هیچ ردی از خودشان به جا نگذاشته‌اند. مهرداد می‌گفت با پول‌هایی که از گاوصندوق فوتبالیست حرفه‌ای به جیب زدند، به کیش رفته و کلی تفریح کرده‌اند.

او ادامه داد: مهرداد خیلی از خودش و دوستانش تعریف کرد و اینکه بعد از آن سرقت، خانه‌های دیگری را هم خالی کرده‌اند. افراد دیگری هم که در جمع ما بودند، کلی از او تعریف کردند و همین مسأله حسادت مرا برانگیخت. به همین دلیل تصمیم گرفتم او را لو دهم تا ادب شود.

به دنبال این تماس، کارآگاهان پلیس آگاهی پس از هماهنگی‌های لازم با بازپرس مرتضی رسولی راهی مخفیگاه مهرداد شده و متهم به همراه یکی از دوستانش را دستگیر کردند. مهرداد که خود را در دام پلیس می‌دید، مدعی شد که هیچ سرقتی مرتکب نشده و این اظهارات تنها پاپوشی برای او و انتقامگیری بوده است.

اما کارآگاهان پلیس در بازرسی از خودروی پرشیای مهرداد، لنگه دیگر کفشی را که در خانه فرهاد مجیدی پیدا کرده بودند، مشاهده کردند و وقتی که لنگه کفش و تصاویر دوربین‌های مداربسته از سرقت به مهرداد نشان داده شد، درنهایت مجبور به اعتراف شد.

در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد مهرداد به همراه دو مرد دیگر سرقت از خانه فرهاد مجیدی را انجام داده و مرد جوانی که در مخفیگاه او بازداشت شده بود، سارقی است که در سرقت‌های دیگر با او همکاری داشته است. به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ویژه سرقت، مهرداد و شهروز در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شدند و تحقیقات برای دستگیری دو سارق فراری خانه فوتبالیست مشهور ادامه دارد.

گفتگو با متهم

چه شد که خانه فرهاد مجیدی را برای این سرقت انتخاب کردید؟
ما اصلاً نمی‌دانستیم خانه متعلق به او است. قبلاً در منطقه دیگری سرقت می‌کردیم، مدتی بود که تصمیم گرفته بودیم محل سرقت‌مان را تغییر دهیم تا پلیس ردمان را نزند. به همین دلیل شمال و شمال غرب تهران را برای سرقت انتخاب کردیم و قبل و بعد از سرقت از خانه مجیدی، سرقت‌های دیگری هم انجام دادیم.

چه زمانی متوجه شدید که از خانه سرمربی سابق تیم استقلال سرقت کرده اید؟
گاوصندوق را که سرقت کردیم، به بیابان‌های اطراف شهریار رفتیم و در گاوصندوق را شکستیم. داخل گاوصندوق پاسپورت فرهاد مجیدی بود که متوجه شدیم از خانه او سرقت کرده‌ایم.

سرقت را چطور انجام دادید؟
آن شب من راننده خودروی پرشیا بودم و دو همدستم که صورت‌هایشان را با ماسک و کلاه پوشانده بودند به شیوه توپی‌زنی وارد خانه شدند. حدود ۱۰ دقیقه‌ای که گذشت، زنگ زدند که گاوصندوق را سرقت کرده‌ایم خودت را به مقابل خانه برسان تا آن را به داخل خودرو انتقال دهیم.

لنگه کفش مال کدامتان بود؟
هنگام انتقال گاوصندوق، لنگه کفش یکی از همدستانم از پایش درآمد. اول گاوصندوق را داخل ماشین گذاشتیم می‌خواست برگردد و کفش را بردارد که ناگهان صدایی از طبقه بالا شنید ترسیدیم و از محل متواری شدیم. داخل ماشین یک جفت کفش دیگر به همدستم دادم تا بپوشد و لنگه کفش هم داخل ماشین جا ماند و فراموش کردم آن را بردارم.

از خانه چه چیز‌هایی سرقت کردید؟
دو دسته چک که یکی ایرانی و دیگری برای کشور دبی بود، ساعت‌های مارک‌دار، سوئیچ دو خودروی پورشه، ۷۰ هزار درهم و در کل حدود دو میلیارد تومان ارزش اموال مسروقه بود که با خودمان بردیم.

شهروز در سرقت‌ها با تو بود؟
در سرقت از خانه مجیدی نبود، اما سرقت‌های دیگری با هم داشتیم، مثلاً سرقت سه میلیاردی از خانه یک دکتر را با هم انجام دادیم. در سرقت‌ها، افراد گروه تغییر می‌کردند، یک همدست دارم که در سرقت‌ها با دوست دخترش می‌آید تا پلیس به ما شک نکند.

منبع: روزنامه ایران

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه