هواشناسی ایران امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۶

هواشناسی ایران امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۶

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۲۶ تیرماه در مناطق شرقی کشور وزش باد به نسبت شدید و در برخی اوقات همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۸۷۶۲
بازدید : ۱۷۵
۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴

فرادید| طبق تحلیل هواشناسی ایران امروز ۲۶ تیرماه در برخی نواحی شمال شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز و شرق تهران نیز وزش باد به نسبت شدید و در برخی اوقات همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

در ساعات بعد از ظهر امروز تا سه‌شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رشد ابر‌های همرفتی و رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران؛ به ویژه در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه رگبار و رعد و برق شدید در این مناطق انتظار می‌رود.

در این مدت به سبب افزایش متناوب وزش باد، توده‌های گرد و خاک بر روی کشور عراق شکل گرفته و به استان‌های مرزی در غرب و جنوب غرب کشور انتقال می‌یابد و این امر موجب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید در این مناطق خواهد شد.

در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با تداوم گرمای هوا پیش بینی می‌شود. چهارشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، برخی مناطق هرمزگان رگبار پراکنده و پنجشنبه فقط در ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان رشد ابر‌های همرفتی و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

در سواحل شمالی و اردبیل ابرناکی و بارش پراکنده همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود. همچنین دریای خزر مواج است و به تدریج وزش باد و کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور رخ می‌دهد.

در پنج روز آینده شرق دریای عمان و از بعد از ظهر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه دریای خزر مواج پیش بینی می‌شوند. از روز سه‌شنبه در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد‌های ۱۲۰ روزه تقویت می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف و همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ و روز سه‌شنبه صاف و همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۹ و ۵۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۱ و ۱۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه