آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۹

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۹

وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۹ تیرماه را ۳۲ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۸۸۶۳
بازدید : ۲۷۲
۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۹ تیرماه ۳۲ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۵۶۴ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷۰۹۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۹۰۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۶۳۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۷۰ هزار و ۳۷۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۶۸۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۲ میلیون و ۹۲۴ هزار و ۶۹۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین در حال حاضر ۱۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

تا کنون نیز ۶۴ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۱۰۶ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۸۷ هزار و ۲۳۷ نفر دُز دوم و ۲۸ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۷۵۳ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند. به این ترتیب مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۱ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۹۶ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۱۱۴ هزار و ۱۲۹ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۹۸۴ هزار و ۶۹ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۶۹ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۲۳۸ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد یک هزار و ۸۱۶ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۳۹۱ هزار و ۶۸۱ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۴۰ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۹۰۶ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک‌میلیون و ۴۹ هزار و ۶۸۳ نفر (۲۹۹ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۵ هزار و ۹۲۹ نفر (۳۷۸ فوتی)

۳. هند ۵۲۵ هزار و ۸۲۵ نفر (۴۰ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۱ هزار و ۹۶۰ نفر (۴۴ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۶ هزار و ۵۲۳ نفر (۱۹ فوتی)

۶. پرو ۲۱۳ هزار و ۸۷۰ نفر (۳۰ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۱ هزار و ۵۸۰ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۰ هزار و ۲۱۳ نفر (۱۷۶ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۸۶۵ نفر (۶ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۰ هزار و ۹۷۹ نفر (۱۴۴ فوتی)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۵۳۲ نفر (۳۲ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه