کادیلاک علیه رولز-رویس!

کادیلاک علیه رولز-رویس!

قیمت احتمالی سلستیک حدود ۳۰۰ هزار دلار است که از گرانترین کادیلاک روز یعنی اسکالید وی حدود ۱۵۰ هزار دلار گران‌تر است.
کد خبر: ۱۰۸۹۹۴
بازدید : ۲۱۳
۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷

این روز‌ها بازار خبر رسانه‌های خودرویی آمریکا و البته جهان به شدت درگیر کادیلاک سلستیک شده است. خودرویی که از آن به عنوان مجلل ترینِ تاریخ صنعت خودروی آمریکا هم نام برده شده و البته یک آینده نگر تمام عیار است.

در جای دیگر نیز آن را مهمترین رقیب رولز-رویس و بنتلی نامیده اند و خلاصه هر چه عنوان و لقب شایسته که می‌توان برای یک خودرو در نظر گرفت، برایش استفاده کرده اند.

سلستیک در حال حاضر یک نسخه اولیه است، اما نمونه خط تولید آن احتمالا اوایل سال ۲۰۲۴ روانه بازار می‌شود.

قیمت احتمالی سلستیک حدود ۳۰۰ هزار دلار است که از گرانترین کادیلاک روز یعنی اسکالید وی حدود ۱۵۰ هزار دلار گران‌تر است. این خودرو یک خط تولید اختصاصی خواهد داشت تا به صورت دست ساز جدای از سایر محصولات کادیلاک مونتاژ شود. خط تولید مذکور در میشیگان قرار دارد و برای آن ۸۱ میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

همانطور که مشاهده می‌کنید، طراحی قسمت دماغه کاملا به کراس اوور لیریک شباهت دارد که قبلا اینجا در گروه خودروی عصر ایران معرفی شده است. ایده طراحی این بخش به محصولات کلاسیک کادیلاک مانند الدورادو ۱۹۵۷ شباهت دارد تا روح کلاسیک برند نیز حفظ شود.

طراحی فست بک برای افزایش شکوه این سدان انتخاب کاملا دقیقی بوده که زیبایی‌های پروژه را افزایش داده است.

داخل کابین نیز در نوع خود یک هتل لوکس متحرک است. در قسمت کنسول جلو از نمایشگر منحنی ۵۵ اینچی استفاده شده است که البته فناوری جالبی دارد و هر بخش آن توسط سرنشین مرتبط قابل مشاهده است اگر ساده‌تر بگوئیم برای مثال راننده نمی‌تواند هنگام رانندگی تصویر مربوط به نمایشگر مقابل سرنشین جلو که در حال مشاهده فیلم است را ببیند. این ویژگی مانع حواس پرتی راننده هنگام رانندگی می‌شود.

برای ردیف عقب نیز دو نمایشگر لمسی در نظر گرفته شده که به زیبایی پشت صندلی‌های جلو جانمایی شده اند. سقف شیشه‌ای سلستیک را نیز به این کابین مجلل اضافه می‌کنیم تا هارمونی آن تکمیل شود. اینجا از فناوری اولترا کروز اختصاصی کادیلاک نیز استفاده شده که سیستم خودران بسیار دقیق و قابل اعتمادی است.

در رابطه با بخش فنی اطلاعات دقیقی در دست نیست، اما قطعا این خودرو براساس پلتفرم اولتیوم جنرال موتورز شکل گرفته و حداقل ۵۰۰ کیلومتر برد حرکتی دارد. برای اطلاعات بیشتر باید منتظر ماند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه