آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۲

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۲

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۲ مردادماه ۷۵ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۹۲۷۶
بازدید : ۱۶۸
۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۲ مردادماه را ۷۵ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۲ هزار و ۲۰۹ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۸۵۴۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۴۷۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۶۱۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۸۷ هزار و ۲۷۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۱۳۷۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۹۴۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۳۴۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۶۱ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۳۶۶ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده اند.

به این ترتیب مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۱۷۲ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۷ هزار و ۸۰۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸۳۱ هزار و ۶۴۶ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۸۳ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۶۱۲ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۹۸۱ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۴۲۳ هزار و ۴۰۱ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۵۴ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۲۱۹ نفر رسیده است. آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۵۵ هزار و ۹۷۵ نفر (۳۶۳ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۹ هزار و ۶۳ نفر (۲۷۱ فوتی)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۴۳۰ نفر (بدون فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۵۱۷ نفر (۴۸ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۷ هزار و ۷۵۰ نفر (۲۰ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۴۰۷ نفر (۴۳ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۳ هزار و ۹۵۳ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۲ هزار و ۳۹۷ نفر (۱۹۰ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۲۸ نفر (۲۴ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۲ هزار و ۲۸۰ نفر (۱۰۱ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۴ هزار و ۳۶۰ نفر (۲۱۰ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۱۳۴ نفر (۷۵ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه