تصاویر/ موش‌های موذی؛ معضل بزرگ خیابان‌های تهران

تصاویر/ موش‌های موذی؛ معضل بزرگ خیابان‌های تهران

تعداد موش‌ها در خیابان‌ها و کوچه‌های پایتخت، بسیار زیاد شده، موش‌ها، در مناطق شهری حضور دارند و در بسیاری موارد از کانال‌های فاضلاب شهری بیرون آمده‌اند و وارد خانه و زندگی مردم شده‌اند.
کد خبر: ۱۱۰۱۲۷
بازدید : ۱۷۵
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۹

افزایش تعداد موش‌ها در روز‌های گرم تهران، موسوم به «موش‌های نروژی» به معضلی حاد و آزار دهنده، برای شهروندان تبدیل شده است این موش‌های بزرگ، سال‌ها است در کوچه‌ها و خیابان‌ها جولان می‌دهند با وجود آنکه شهرداری تهران، از کاهش ۳۵درصدی شکایت شهروندان از موش‌ها خبر می‌دهد، اما شهر همچنان با این معضل حاد درگیر است.

تعداد موش‌ها در خیابان‌ها و کوچه‌های پایتخت، بسیار زیاد شده، موش‌ها، در مناطق شهری حضور دارند و در بسیاری موارد از کانال‌های فاضلاب شهری بیرون آمده‌اند و وارد خانه و زندگی مردم شده‌اند. موش‌ها، عامل انتقال خیلی از بیماری‌ها هستند و بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان در این رابطه، حدود سی بیماری، وجود دارد.

ثبت چنین آماری، از موش‌ها این نکته را گوشزد می‌کند که شهر تهران، نیاز به راه حلی جدی در برابر موش‌های موذی دارد. کارشناسان محیط زیست همواره تاکید کرده‌اند که جمعیت میلیونی موش‌های تهران، پس از آلودگی هوا، مهم‌ترین معضل پایتخت است.

پیش‌تر گفته شده بود که بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون موش در فاضلاب شهری تهران تردد می‌کنند. هشتاد درصد از جمعیت موش‌ها را می‌توان با کنترل زباله‌های شهری و شوک غذایی حذف کرد، زیرا از این طریق زادوولد آن‌ها کاهش می‌یابد.

عکس: مریم سادات هاشمی

برچسب ها: موش های تهران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه