قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

یک نکته مهم در ارتباط با بازار مسکن منطقه ۲۲ شهر تهران این است که در آن بسیاری از فایل‌هایی که با عمربنای «نوساز» به بازار این منطقه عرضه شده اند در واقع واحد‌های نیمه تمام و در حال ساخت هستند
کد خبر: ۱۱۰۳۱۹
بازدید : ۸۴
۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷

شکاف محسوس قیمتی بین کف و سقف نرخ پیشنهادی برای فروش هر مترمربع آپارتمان در غربی‌ترین منطقه شهر تهران به بیشترین میزان خود از گذشته تاکنون رسیده است.

بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» در این‌باره نشان می‌دهد، بانک مرکزی در حالی در تازه‌ترین گزارش خود از وضعیت بازار معاملات مسکن شهر تهران متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران را ۳۸میلیون تومان اعلام کرده است که در نرخ‌های پیشنهادی برای فروش آپارتمان، هم اکنون شکاف بسیار زیادی بین کف و سقف قیمت واحد‌های عرضه‌شده به بازار مسکن این منطقه وجود دارد.

در میان فایل‌هایی که روز گذشته به بازار فروش املاک در منطقه ۲۲ شهر تهران عرضه شد کف قیمتی ۳۰ میلیون تومانی و سقف قیمتی ۸۵ میلیون تومانی به ازای هر مترمربع، تعیین شده بود. به این معنا که کف قیمت در فایل‌های عرضه‌شده به بازار مسکن منطقه ۲۲ برای فروش در روز گذشته حول‌وحوش ۳۰ میلیون تومان بود؛ درحالی‌که برخی فایل‌های نوساز با شرایط و امکانات ویژه تا مترمربعی ۸۵ میلیون تومان نیز برای فروش به بازار مسکن این منطقه معرفی شده است.

البته استارت‌آپ‌های عرضه‌کننده این واحدها، آپارتمان‌های با سطح قیمت بالاتر از ۶۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع در منطقه ۲۲ را در فهرست واحد‌های با سطح نامتعارف قیمتی قرار داده اند. مشخصات فایل‌های عرضه‌شده به بازار فروش مسکن در این منطقه نشان‌دهنده افزایش محسوس فاصله بین کف و سقف قیمت فروش واحد‌های مسکونی واقع در آن است.

تنوع قیمتی در فایل‌های فروش مسکن در این منطقه به حدی زیاد است که متقاضیان خرید مسکن در آن در صورت عدم آشنایی و اطلاع کافی از بازار مسکن منطقه ۲۲ با سردرگمی مواجه می‌شوند.

یک نکته مهم در ارتباط با بازار مسکن منطقه ۲۲ شهر تهران این است که در آن بسیاری از فایل‌هایی که با عمربنای «نوساز» به بازار این منطقه عرضه شده اند در واقع واحد‌های نیمه تمام و در حال ساخت هستند که در قالب واحد‌های نوساز فایل‌شده و به متقاضیان معرفی می‌شوند. از این رو متقاضیان باید در فرآیند جست‌وجوی خود برای خرید مسکن در این منطقه این موضوع را مدنظر قرار داشته باشند.

قیمت آپارتمان

برچسب ها: قیمت آپارتمان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه