قیمت بیت کوین امروز ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۱

قیمت بیت کوین امروز ۱۹ شهریورماه با ۹.۹۲ درصد افزایش نرخ به ۲۱,۲۹۱ دلار معادل ۴۶۱,۵۸۲,۹۹۴ تومان رسید.
کد خبر: ۱۱۰۳۳۶
بازدید : ۲۱۲
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۰

فرادید| بیت کوین به پرواز درآمد و وارد کانال ۲۱ هزار دلار شد. امروز ۱۹ شهریورماه قیمت بیت کوین با افزایش ۹.۹۲ درصد به ۲۱,۲۹۱ دلار معادل ۴۶۱,۵۸۲,۹۹۴ تومان رسید.

دیروز بیت کوین بزرگترین جهش روزانه خود در شش ماه گذشته را ثبت کرد و از مرز ۲۰ هزار دلار گذشت. به نظر می‌رسد این تحول به سبب خروج سرمایه گذاران بازار‌های سنتی در پی موضع‌گیری اخیر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای کاهش نقدینگی صورت گرفته باشد.

به گزارش فرادید؛ اگرچه نشست بعدی فدرال رزرو برای تعیین نرخ بهره قرار است ۲ هفته بعد برگزار شود، اما سخنان پاول حاوی داده‌های است که بتوان سیاست اعضای آن را در تعیین میزان نرخ بهره تخمین زد.

دن ناتان (Dan Nathan)، مدیر شرکت مشاوره ریسک ریورسال (RiskReversal)، در یکی از قسمت‌های اخیر برنامه “Fast Money” شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) عنوان کرد که بیت کوین برای آغاز رالی بعدی خود نیازمند این است که فدرال رزرو ایالات متحده مسیر خود را تغییر دهد.

متأسفانه، این معامله‌گر انتظار چنین سناریویی را برای گاو‌ها در سال جاری میلادی ندارد.

وال استریت ژورنال اوایل این هفته، گزارش داد که فدرال رزرو یک بار دیگر در مسیر اعلام افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره قرار دارد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو طی سخنرانی نشست سالانه بانک‌ها در جکسون هول، از سیاست‌های پولی انقباضی حمایت کرد و به صراحت اعلام کرد که بانک مرکزی این کشور مسیر خود را تغییر نخواهد داد.

باید توجه داشت که بعد از اینکه قیمت بیت کوین زیر محدوده مقاومت ۱۹,۴۴۵ الی ۱۹,۶۰۰ دلار متوقف شد، وارد یک روند رنج کوتاه مدت شد و در ساعات گذشته افزایش فشار خرید باعث شکست مقاومت و حرکت به سمت اهداف بالاتر شد.

مقاومت محدوده ۲۰,۵۰۰ دلار با واکنش همراه بود و مقاومت ۲۰,۸۰۰ دلار نیز بیشترین حجم معاملات چند هفته گذشته بوده، که قیمت در این محدوده چندین ساعت متوقف شد.

در بازه زمانی ۱ ساعته روند قیمت صعودی شده و در صورت اصلاح قیمت، مجددا می‌توانیم انتظار رشد بیت کوین را تا محدوده ۲۲,۰۰۰ دلار داشته باشیم. بیت کوین اکنون به یک مقاومت در محدوده دقیق ۲۱,۶۵۰ دلار برخورد کرده و یک واکنش جزیی مشاهده شده است.

احتمال واکنش بیشتر به این ناحیه وجود دارد. اگر برگشت شدیدی مشاهده نشود، پتانسیل شکست مقاومت پیش رو و حرکت به سمت هدف ۲۱,۹۰۰ دلار وجود دارد.

دامیننس بیت کوین بعد از حمایت شدن در محدوده ۳۹ درصد، امروز افزایش شدیدی داشت. این شاخص تا بالای محدوده حمایت ماهانه خود که عدد ۴۰ درصد می‌باشد، رشد داشت. اما با توجه به اینکه آلت کوین‌ها نیز رشد‌های کوتاه مدت می‌کنند، مجددا کاهش این شاخص می‌تواند نشانه رشد آلت کوین‌ها باشد.

تابستان سخت

عملکرد بیت کوین در تابستان امسال چندان خوب نبود. این رمزارز در ماه ژوئن (خراد-تیر) در بیش از یک دهه اخیر، بدترین ماه خود را تجربه کرد که در اثر آن، قیمت این رمزارز بالغ بر ۳۷.۳ درصد کاهش پیدا کرد.

این رمزارز پرچمدار در ماه جولای (تیر-مرداد)، یک روند بازیابی کوتاه را آغاز کرد و در اثر آن، ۱۷.۹ درصد افزایش یافت، اما سپس تمامی سود‌های حاصل از آن را از دست داد.

بر اساس سوابق گذشته، ماه سپتامبر (شهریور-مهر)، یک ماه خرسی محسوب می‌شود. قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه به سطح ۱۸,۵۴۰ دلاری کاهش یافت و به شدت به کف قیمتی سطح سال جاری میلادی نزدیک شد.

قیمت بیت کوین

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه