ماجرای بازداشت مردی که به نیابت از ملکه الیزابت، به حج رفت!

ماجرای بازداشت مردی که به نیابت از ملکه الیزابت، به حج رفت!

این تصاویر نشان می‌دهد که او پس از انجام حج عمره به نیابت از ملکه انگلیس، دست نوشته‌ای را حمل می‌کند که روی آن نوشته است: «عمره برای روح ملکه الیزابت دوم، از خدا می‌خواهیم او را در بهشت بپذیرد.»
کد خبر: ۱۱۰۵۴۹
بازدید : ۳۶۰
۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵

مقامات عربستان اعلام کردند یک مرد را روز دوشنبه پس از انجام حج عمره به نیابت از ملکه انگلیس در شهر مکه دستگیر کردند. این مرد که یک تبعه یمنی است، ویدئویی را در شبکه‌های اجتماعی از خود در مسجد الحرام در مکه منتشر کرد.

این تصاویر نشان می‌دهد که او دست نوشته‌ای را حمل می‌کند که روی آن نوشته است: «عمره برای روح ملکه الیزابت دوم، از خدا می‌خواهیم او را در بهشت بپذیرد.»

این ویدئو که به‌طور گسترده در توییتر به اشتراک گذاشته شد با واکنش‌های برخی از کاربران برای بازداشت وی همراه بود.

زائران در مکه مجاز به حمل بنر یا دادن شعار نیستند. از سوی دیگر انجام اعمال عمره به نیابت از فرد مرده جایز است، اما درباره غیرمسلمانان صدق نمی‌کند. الیزابت دوم رئیس کلیسای انگلیکن بود. رسانه‌های دولتی عربستان در بیانیه‌ای گفتند که نیروی امنیتی در مسجدالحرام یک شهروند یمنی را دستگیر کردند.

در این بیانیه تصریح شده است که اقدامات قانونی علیه وی انجام می‌شود.

عمره را می‌توان در طول سال انجام داد برخلاف حج واجب که هر ساله میلیون‌ها نفر را در یک تاریخ مشخص طبق تقویم قمری گرد هم می‌آورد. ملکه الیزابت دوم روز پنجشنبه گذشته درگذشت و مراسم تشییع جنازه وی قرار است در روز ۱۹ سپتامبر برگزار شود.

منبع: یورونیوز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه