آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۱

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۱

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۷ شهریور ماه ۱۴ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۰۶۷۰
بازدید : ۱۹۲
۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۷ شهریورماه را ۱۴ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۳۰۱ نفر رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۸۲۲ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۹۴۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۲۷۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۵۳ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۵۶۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین تاکنون ۶۵ میلیون و ۶۱ هزار و ۱۵۲ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۶۰۸ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۱۲۶ هزار نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۷۶۰ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۶ هزار و ۹۹۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. همچنین در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز نیست و ۲۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۵۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۳۳۸ هزار و ۱۲۸ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۱۶ میلیون و ۸۵۶ هزار و ۲۰۱ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۷۷۴ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۵۳۰ هزار و ۶۰ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۹۶ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۲۳۳ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۷۸ هزار و ۶۵۶ نفر (۷۹ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۵ هزار و ۴۱۰ نفر (۶۰ فوتی)

۳. هند ۵۲۸ هزار و ۳۰۲ نفر (بدون فوتی)

۴. روسیه ۳۸۵ هزار و ۹۴۴ نفر (۱۰۷ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۹ هزار و ۸۹۶ نفر (۲۸ فوتی)

۶. پرو ۲۱۶ هزار و ۱۷۳ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۹ هزار و ۴۸۴ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۶ هزار و ۵۴۶ نفر (۳۸ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۸۸۴ نفر (۸ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۴ هزار و ۶۷۲ نفر (بدون فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۸ هزار و ۹۳۳ نفر (بدون فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۲۸۷ نفر (۱۴ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه