قیمت طلای جهانی امروز ۴ مهرماه ۱۴۰۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۴ مهرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۶۴۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.
کد خبر: ۱۱۱۰۰۳
بازدید : ۴۷۲
۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲

فرادید| نوسان طلا همچنان در کانال ۱۶۰۰ دلار ادامه دارد. امروز ۴ مهرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کمترین درصد کاهش به ۱۶۴۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.

بالا رفتن ارزش دلار قیمت طلا را تا پائین‌ترین رقم از آوریل ۲۰۲۰ کاهش داده‌است. ترس از رکود اقتصاد دنیا به‌دنبال افزایش نرخ بهره اقتصاد‌های بزرگ باعث افزایش ارزش دلار شده‌است.

بالا رفتن نرخ بهره فدرال‌رزرو آمریکا و به‌دنبال آن افزایش شاخص دلار باعث شد ارزش طلا ۱.۹ درصد در هفته گذشته کاهش یابد.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، روز یکشنبه گفت که او همچنان معتقد است که بانک مرکزی ایالات‌متحده می‌تواند تورم را بدون از دست‌دادن شغل قابل توجه با توجه به حرکت مداوم اقتصاد مهار کند.

بهای طلا در چین هفته گذشته به دلیل تقاضای قوی برای شمش افزایش یافت، در حالی که قیمت‌ها در هند برای اولین‌بار در چهار هفته گذشته به دلیل افزایش نرخ‌های داخلی با کاهش معامله شد.

طلا همواره یک سرمایه‌گذاری ایمن در زمان تورم بالا و شرایط بد اقتصادی بوده، اما علیرغم افزایش نشانه‌های فروپاشی اقتصاد دنیا و ترس از رکود اقتصادی، قیمت این فلز گران‌بها به‌دنبال بالا رفتن ارزش دلار طی ماه گذشته کاهش یافته‌است. بازار معاملات طلا راکد شده و این فلز گرانبها ۲۰ درصد پائین‌تر از بالاترین رکورد خود در ۲۰۲۰ معامله می‌شود.

ازار فلزات گرانبها در هفته آینده با بی‌ثباتی‌های جدیدی مواجه خواهد شد که نتیجه انتشار اطلاعات تورم آمریکا و سخنرانی‌های عمومی مقامات فدرال‌رزرو خواهد بود.

نقاط مقاومت اصلی اونس طلا XAUUSD:
۱۶۷۵/۰۰
۱۶۶۶/۰۰
۱۶۵۳/۰۰

نقاط حمایت اصلی اونس طلا XAUUSD:
۱۶۳۰/۰۰
۱۶۱۶/۰۰
۱۶۱۰/۰۰

قیمت طلای جهانی

قیمت طلای جهانی امروز ۴ مهرماه ۱۴۰۱

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه