قیمت بیت کوین امروز ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۱

قیمت بت کوین امروز 16 آبان ماه با 2.08 درصد کاهش نرخ به ۲۰,۸۵۷ دلار معادل ۷۵۵,۴۱۹,۶۸۳ تومان رسید.
کد خبر: ۱۱۳۰۰۶
بازدید : ۱۹۹
۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۹

فرادید| بیت کوین با دیگر ریزش نسبتا شدیدی وارد کانال ۲۰ هزار دلار شد. امروز ۱۶ آبان ماه قیمت بیت کوین با کاهش ۲.۰۸ درصد به ۲۰,۸۵۷ دلار معادل ۷۵۵,۴۱۹,۶۸۳ تومان رسید.

ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز گذشته ۳۲ میلیارد دلار بوده که در مقایسه با روز گذشته کاهش یافته. ارزش بازار آن نیز ۴۰۷ میلیارد دلار است.

با وجود افتی که امروز بیت کوین داشته، اما شاخص ترس و طمع این ارز هر روز چند پله به سمت محدوده طمع نزدیک می‌شود. دیروز این شاخص عدد ۳۸ را نشان می‌داد و امروز به عدد ۴۰ رسیده و هر روز در حال نزدیک شدن به محدوده طمع است.

این شاخص به خوبی وضعیت روانی بازار را نشان می‌دهد چراکه در عمل نیز ترس از خرید بیت کوین بسیار کاهش یافته و در حال رسیدن به روز‌هایی هستیم که خریداران با خیال راحت خرید کنند و به انتظار رشد قیمت بنشینند.

با وجود اینکه بازار ارز‌های دیجیتال در سال جاری میلادی روز‌های خوبی را پشت سر نگذاشته است و قیمت بیت‌کوین با کاهشی ۷۰ درصدی از ۶۹ هزار دلار به حدود ۲۰ هزار دلار رسیده است، مدیرعامل صرافی بایننس باور دارد که رمزارز‌ها احتمالا «تن‌ها دارایی باثبات» در وضعیت بحرانی کنونی هستند.

از نظر چانگ ژائو، با اینکه قیمت ارز‌های دیجیتال مدام در حال نوسانات شدید هستند، اما تکنولوژی آن‌ها بدون تغییر باقی مانده است. هنوز هم عرضه رمزارز‌ها محدود است و امنیت‌شان از لحاظ غیرمتمرکز بودن حفظ شده است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار آمریکا بیان کرد: «اگر فدرال رزرو در مبارزه با تورم، وضعیت تهاجمی خود را حفظ کند، دارایی‌های دیجیتالی در ادامه با مشکل مواجه خواهند شد.»

مویا همچنین افزود: «احتمالا تا زمانی که تورم به طور قابل توجهی کاهش پیدا نکند، همبستگی بیت‌کوین با بازار سهام ایالات متحده همچنان باقی بماند.»

بیت‌کوین و به دنبال آن بازار رمزارز پس از انتشار اخبار مربوط به ادامه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، ابتدا واکنشی مثبت نشان داد و سپس وارد یک روند نزولی شد. در حال حاضر قیمت ممکن است سطح ۲۰ هزار و ۸۰۰ دلار را از دست بدهد و به سمت ۲۰ هزار دلار ریزش کند.

در ادامه در صورت از دست رفتن سطح ۲۰ هزار دلار، ریزش قیمت به نزدیک سطح ۱۹ هزار و ۶۵۰ دلار و سپس قیمت ۱۹ هزار و ۲۵۰ دلار وجود خواهد داشت.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه