bato-adv

تعبیر خواب؛ معنای دیدن انواع خوراکی‌ها در خواب

غذا‌خوردن می‌تواند نشانه‌ای از ارضای میل به مصرفِ چیزی خاص باشد. ممکن است علامتی باشد از اینکه ما مدت‌هاست برای ارضا نیاز‌هایی که در زندگی فقدان آن‌ها را حس می‌کنیم، تلاش می‌کنیم.
کد خبر: ۱۱۳۹۶۳
بازدید : ۴۲۱
۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰

فرادید| در بیداری غذا خوردن را اغلب یکی از لذت‌های زندگی توصیف می‌کنند، اما غذا خوردن در خواب چه معنایی دارد؟

به گزارش فرادید؛ در ادامه تعبیر این خواب را از نظر علم روان‌شناسی و همین‌طور از نگاه معبران باستانی می‌خوانید.

تعبیر روانشناسی مدرن:

غذا‌خوردن می‌تواند نشانه‌ای از ارضای میل به مصرفِ چیزی خاص باشد. ممکن است علامتی باشد از اینکه ما مدت‌هاست برای ارضاء نیاز‌هایی که در زندگی فقدان آن‌ها را حس می‌کنیم، تلاش می‌کنیم. این خواب ممکن است نشانه‌ای از قدرتِ درونی ما به هدایت کردن، مراقبت، تشویق و شفا دادن باشد.

نان در خواب نمایندۀ ابتدایی‌ترین نیاز‌های انسان است. اگر خواب نان دیده‌اید معنایش آن است که چیزی ضروری را به شدت نیاز دارید. نان زمانی در خواب ظاهر می‌شود که ما متوجه می‌شویم ابتدایی‌ترین نیاز‌های ما برای سرپناه و غذا در خطر افتاده است. هر چه نان بیش‌تری مصرف کنید خوش‌شانس‌تر هستید و پول بیش‌تری به دست خواهید آورد.

میوۀ رسیده در خواب به این معنی است که خوش‌بختی به زودی برای‌تان اتفاق میفتد. میوه خراب در خواب به معنای فاجعه است. آب به تولد دلالت دارد. خواب دیدنِ آب به این معنی است که خودتان یا کسی که می‌شناسید صاحب فرزند خواهد شد. گوشت بر سلامتی، رفتار و موقعیت‌های پرچالش و رویداد‌هایی که در آینده در زندگی اجتماعی به دنبال آن هستیم، دلالت می‌کند.

تعبیر خواب؛ معنای دیدن انواع خوراکی‌ها در خواب

تعبیر معبران سنتی:

آرتمیدوروس، معبر یونانی که در قرن دوم میلادی زندگی می‌کرد، در کتاب مهم و تاثیرگذار خودش «اونیروکریتیکا» این تعابیر را ارائه داده است:

نوشیدنِ آب سرد در خواب برای همه معنای خوبی دارد. اما آب داغ به بیماری و فقدان موفقیت دلالت می‌کند و دلیلش آن است که نوشیدنِ آب داغ طبیعی نیست. مگر آنکه فرد عادت به نوشیدنِ آب گرم داشته باشد. نوشیدنِ روغنِ زیتون بر در حالِ درمان بودن یا بیماری دلالت می‌کند.

اگر فرد در خواب احساس تشنگی کند و آب بنوشد برایش خوب است. اگر فردی تشنه باشد و به چشمه آب، رودخانه یا قناتی برسد، اما هر چه می‌کوشد نتواند از آن‌ها آبی بنوشد، معنایش آن است که آرزوهایش به حقیقت نمی‌پیوندند. زیرا تشنگی بر آرزومندی دلالت می‌کند و نوشیدنِ آب بر دست‌یابی به آرزو دلالت می‌کند.

علاوه‌برآن، جنسِ ظرفی که از آن آب نوشیده می‌شود مهم است و ظرف‌هایی از جنسِ طلا، نقره یا سفالی بسیار خوب هستند و بر امنیت دلالت می‌کنند. اما ظرف‌های شیشه‌ای به دلیلِ شکنندگی و اینکه شفافیت‌شان بر برملا شدنِ راز‌ها دلالت می‌کند، بر غم و گاهی بر خطر دلالت می‌کنند. اگر ظروفی که با آن‌ها آب می‌نوشیم بشکنند، عزیزانی که با آن‌ها رابطه صمیمانه درحدِ بوسیده شدن توسطِ آن‌ها داریم، ممکن است از دنیا بروند. شکستنِ ظرف آب ممکن است بر مرگِ خودِ خواب‌بیننده نیز دلالت کند.

سبزیجاتی از قبیلِ تربچه، کاسنی و تره فرنگی که عطرشان در فضای دهان می‌پیچد، به برملا شدنِ آرزو‌ها و تیرگی روابط فرد با همراهانش دلالت می‌کند. سبزیجاتی مثلِ کاهو که یا پوست‌کنده می‌شوند یا به صورتِ خام مصرف می‌شوند، بر ضرر دلالت می‌کنند، زیرا قسمتِ آبدارِ این سبزیجات معمولا مصرف نمی‌شود. سبزیجاتی که باعثِ کارافتادن شکم می‌شوند برای کسانی که قرض و بدهی دارند خوب است، زیرا شکم و احشاء مانند طلبکار هستند و پاک‌شدنِ آن‌ها نشانه پس دادنِ قرض است.

کدو تنبل در خواب به معنیِ آرزو‌های باطل است. خواب‌دیدنِ سبزیجاتی مثل کدو تنبل که شکافتنِ آن‌ها با چاقو دشوار است، توسطِ کسی که سفرِ جاده‌ای در پیش دارد، به زخمی شدن در راه نیز دلالت می‌کند. دیدنِ خیار برش‌داده شده در خواب به دلیلِ خاصیتِ مرطوب‌کنندگی مفید است. انواعِ مِلون برای خواب‌بیننده مفید است و بر دوستی‌های عمیق دلالت می‌کند. خوردنِ سیر و پیاز بر غم دلالت می‌کند، اما مالکیتِ آن‌ها در خواب خوب است.

هر نوع حبوباتی در خواب بر غم و انواع لوبیا و ذرت بر درگیری دلالت می‌کنند. خوردنِ نان در خواب تعبیرِ خوبی دارد. باید توجه داشت که نانی که از کنجاله سبوس درست شده برای خواب‌بیننده فقیر و نانی که از آرد تصفیه‌شده درست شده برای خواب‌بیننده غنی معنای خوبی دارد و اگر جای این دو عوض شود، معنایش خوب نیست. فقیر ممکن است بیمار شود و غنی پولش را از دست بدهد. نان پخته‌شده از جو برای همه افراد خوب است. دلیلش آن اسطوره‌ایست که می‌گوید نان جو نخستین غذای مقوی‌ای بود که خداوند به بندگانش اعطا کرد.

تعبیر خواب؛ معنای دیدن انواع خوراکی‌ها در خواب

در مورد گوشت، به جز تعداد محدودی، خوردنِ انواعِ آن در خواب برای همگان مفید است. یکی از گوشت‌های غیرمفید در خواب گوشتِ گوسفند است و خوردنِ آن در خواب به معنای غم و اندوه برای خانواده خواب‌بیننده است. دلیلش آن است که گوسفندان هم مانند انسان‌ها هستند. خوابِ خوردنِ گوست گوساله نیز بد است، زیرا جویدنِ گوشت گوساله سخت است. خوردنِ این گوشت به غم و اندوه دلالت می‌کند. اگر کسی در هوای طوفانی خوابِ خوردنِ گوشتِ بز ببیند برایش خوب است، اما برای بقیه دیدنِ این خواب اثری ندارد. خوردنِ گوشتِ خام در خواب هیچ‌زمانی تعبیر خوبی ندارد. معنای این خواب از دست دادنِ چیزی است که هم‌اکنون مالکیت آن را داریم.

بهترین گوشتی که می‌توان در خواب خوردنِ آن را دید، که حتی به دفعات تکرار شدنِ آن هم خوب است، خوردنِ گوشتِ انسان است به شرطی که گوشتِ افراد آشنا یا خانواده نباشد، زیرا خوردنِ گوشتِ بدنِ اعضای خانواده در خواب به معنای آن است که خواب‌بیینده فردی که گوشتِ او را خورده دفن خواهد کرد و از دستِ کسانی که گوشتِ آن‌ها را نخورده در امان نخواهد بود. خوردنِ گوشتِ فرزندِ خود در خواب یکی از بدشگون‌ترین خواب‌هاست، زیرا این خواب عذاب ناگهانی را پیش‌گویی می‌کند. مگرآنکه فرد خواب ببیند که گوشتِ اعضایی از بچه‌اش را می‌خورد که بچه از طریقِ آن‌ها کسبِ درآمد می‌کند ـ برای مثال اگر خواب ببیند که پا‌های یک دونده، دستانِ یک صنعتگر یا شانه‌های یک کشتی‌گیر را می‌خورد، این خواب برای فرزندش خوب است و او ثروتمند خواهد شد.

خوردنِ گوشتِ پرنده و غاز برای همه خوب است. خوردنِ گوشتِ پرنده به معنای آن است که خواب‌بیینده از زنانِ خانواده همسر خود منفعتی خواهد برد. خوردنِ گوشتِ هر نوع حیوانِ وحشی خوب است و بر منفعت بردنِ فردِ خواب‌بیننده از اموالِ دشمنانش دلالت می‌کند.

خوردنِ گوشتِ ماهی اغلب به صورتِ کباب‌شده خوب است. غذا‌های کنسروی و نمک‌سود‌شده بر تأخیر و به‌تعویق‌افتادنِ مسئله‌ای که فرد با آن سروکار دارد دلالت می‌کند، زیرا نمکی که روی این مواد استفاده شده به معنای نگهداری چیزی به مدتِ طولانی است. به‌علاوه خوردنِ این غذا‌ها اغلب بر غم و بیماری دلالت می‌کند و دلیلش آن است که گوشت به واسطه نمک نرم شده است.

پنیر بر فریب‌کاری و تله دلالت دارد، برای همین خوردنِ کیکی که با پنیر تزئین شده است، معنای خوب ندارد. کیک کنجدی و کیکِ پخته شده از گندمِ عسلی‌شده برای همه خوب است. زیرا اغلب در گذشته بعد از پیروزی‌ها این نوع کیک خورده می‌شد. دیدن یا خوردنِ سیب شیرین و رسیده خوب است، زیرا بر زیبایی، به‌خصوص برای آن‌ها که نگرانِ همسر و معشوقه‌شان هستند، دلالت می‌کند. سیبِ تلخ بر درگیری دلالت می‌کند. سیب زمستانی بر غم دلالت می‌کند.

بادام و گردو و هر نوع دانه خوراکی که پوستی سخت دارد و باید قبل از مصرف پوستِ آن را شکست، بر غم و آشفتگی دلالت می‌کنند و دلیلش صدای آن‌ها در هنگام شکستن و تلخیِ ذاتی آن‌هاست. اگر در فصلِ انجیر، فرد خواب انجیر ببیند، برایش خوب است. انجیر سفید از انجیر سیاه بهتر است. اما خواب دیدنِ انجیر در غیرِ فصل آن از بی‌صداقتی، حمله و توهین می‌گوید. اگر کسی در فضای باز کار می‌کند دیدنِ انجیر بر آب‌وهوا دلالت می‌کند؛ به‌نحوی که انجیر سفید بر هوای مطلوب و انجیر تیره بر طوفان و باران دلالت می‌کند.

خوشه انگور، چه در فصل چه خارج از فصل، خوب است. خواب دیدنِ انار به دلیل رنگ آن بر جراحت و شکنجه دلالت می‌کنند. هلو، زردآلو و گیلاس همگی بر لذت‌های زودگذر و فریبکاری دلالت می‌کنند و اگر خارج از فصل در خواب ظاهر شوند، بر بیگاری دلالت می‌کنند.

درخت در خواب بر شجره خانوادگی خواب‌بیننده دلالت می‌کند. درختی که در حالِ شکوفایی است بر منفعت و سود دلالت می‌کند و اگر درخت ریشه‌هایش از خاک بیرون افتاده باشد بر سرنگونیِ خانواده خواب‌بیننده دلالت می‌کند. درختان گلابی در خواب خوب هستند.


گردآوری و ترجمه: سایت فرادید

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv