bato-adv

(تصاویر) قطر چه حیواناتی دارد؟

یکی از حیوانات بومی قطر همستر است. آن‌ها آنقدر در دویدن استعداد دارند که می‌توانند به همان سرعتی که می‌توانند به جلو بروند به عقب بروند. آن‌ها دندان‌های بسیار تیزی دارند که می‌توانند از آن‌ها برای گاز گرفتن مهاجم استفاده کنند.
کد خبر: ۱۱۴۱۱۶
بازدید : ۱۰۷۸۹۴
۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵

فرادید| از بین تمام حیوانات قطر، بسیاری از آن‌ها در حال انقراض یا منقرض شدن در طبیعت هستند. این‌ها شامل حیواناتی می‌شود که جمعیت آن‌ها به حدی کاهش می‌یابد که ممکن است در سال‌های آینده اصلا وجود نداشته باشند. در قطر نیز حیوانات منقرض شده وجود دارند. این بدان معناست که دیگر در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.
 
به گزارش فرادید؛ نیاگاو یا اروخص یکی از انواع حیوانات قطری است که منقرض شده‌اند. آن‌ها از بستگان هر گاوی که می‌بینید هستند. صد‌ها هزار سال پیش، آن‌ها احتمالاً بزرگتر از ببر‌های دندان شمشیری بودند. اهلی شدند و شبیه گاو‌های امروزی شدند. آن‌ها بسیار بزرگ بودند. 

(تصاویر)///

یکی از حیوانات در خطر انقراض در قطر درنا است. آن‌ها هنوز منقرض نشده‌اند، اما اگر به جمعیت‌های فعلی اجازه تولید مجدد داده نشود، احتمال وقوع آن وجود دارد. ۱۵ گونه باقی مانده از درنا‌ها در سراسر جهان زندگی می‌کنند و برخی از آن‌ها بیشتر از بقیه در معرض خطر هستند. مرگ آن‌ها اغلب به دلیل تغییرات آب و هوایی، توسعه کشاورزی یا از دست دادن زیستگاه است.

حیوانات بومی قطر

یکی از حیوانات بومی قطر همستر است. آن‌ها آنقدر در دویدن استعداد دارند که می‌توانند به همان سرعتی که می‌توانند به جلو بروند به عقب بروند. آن‌ها دندان‌های بسیار تیزی دارند که می‌توانند از آن‌ها برای گاز گرفتن مهاجم استفاده کنند. همستر‌های مادر از نوزادان خود محافظت می‌کنند و این دندان‌های تیز به محافظت از آن‌ها کمک می‌کنند.

(تصاویر)///

یکی دیگر از حیوانات بومی این کشور جوجه تیغی است. آن‌ها بیشتر از پنج سال زندگی نمی‌کنند، اما گونه‌های آن‌ها ممکن است یکی از طولانی‌ترین گونه‌های زندگی امروزی روی زمین باشد. آن‌ها اغلب به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شوند. جوجه تیغی‌ها سریع هستند و می‌توانند تا ۱۹ کیلومتر در ساعت بدوند.

(تصاویر)///حیوانات خطرناک در قطر

برخی از حیوانات در قطر خطرناک هستند. عنکبوت بیوه سیاه معمولاً خودش را نگه می‌دارد مگر اینکه اذیت شود. این حشره می‌تواند برای انسان یا سایر حیوانات خطرناک باشد.

ببر‌ها به نظر می‌رسد وحشیانه رفتار می‌کنند، اما آن‌ها معمولاً خود را حفظ می‌کنند. مانند سایر حیوانات خطرناک در قطر، آن‌ها فقط در شرایط خاصی خطرناک هستند، مانند زمانی که عصبانی یا گرسنه باشد. 

(تصاویر)///


حیوانات قطر

قطر خانه بیش از ۱۲۵ حیوان در هر اندازه است. آن‌ها در طبقه بندی ها، گونه‌ها و اندازه‌های مختلف هستند. یکی از کوچکترین حیوانات خرخاکی که سخت پوست است.

حفاظتگاه حیات وحش الوابره برای ایجاد پناهگاه برای گونه‌های مختلف ایجاد شده است و همچنین مکانی برای برنامه‌های پرورش است. گونه‌های موجود در این حفاظتگاه عبارتند از: طوطی مکائوی اسپیکس، گوش‌آهو، تامارین شیری سرطلایی، آهوی دیبا، یوزپلنگ سودانی و شترمرغ آفریقای شمالی.

(تصاویر)///

پستانداران زمینی بزرگتر مانند تیزشاخ عربی و غزال عربی حیوانات حفاظت شده هستند و در ذخایر طبیعی نگهداری می‌شوند. غزال عربی تنها گونه غزال بومی قطر است و به عنوان "ریم" نامیده می‌شود.

فیل دریایی بزرگترین پستاندار است. آب‌های قطر یکی از بزرگترین غلظت‌های فیل دریایی در جهان را در خود جای داده است. دو گونه روباه در قطر وجود دارد. گربه‌های شنی نیز در صحرای این کشور وجود دارند و گاهی اوقات لانه‌های متروکه روباه را تصرف می‌کنند. گورکن عسل‌خوار، شغال طلایی، خفاش نیز در این کشور وجود دارد. قطر دارای بالاترین تراکم شتر در خاورمیانه است.

(تصاویر)///

مارمولک‌ها رایج‌ترین خزنده در قطر هستند و همچنین ۲۱۵ پرنده معمولی در قطر وجود دارد. حداقل ۵۰۰ گونه ماهی در قطر وجود دارد و سواحل شمال شرقی بیشترین تراکم ماهی را دارد. پنائوس با اختلاف فراوان‌ترین جنس میگو در شبه جزیره قطر است.

برچسب ها: قطر حیات وحش
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv