bato-adv

(تصاویر) کشف خارق العاده کوچک‌ترین فسیل تخم دایناسور در ژاپن

فسیل تخم در شهر تامبا هیوگو ژاپن، که به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌ها برای کشف فسیل‌های دایناسور شناخته می‌شود، پیدا شد، چرا که خاک‌های دوره کرتاسه پایین - که تقریباً ۱۱۰ میلیون سال پیش بود - در معرض دید همگان قرار گرفته اند.
کد خبر: ۱۱۴۴۳۵
بازدید : ۹۶۴۷
۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹

فرادید| گروهی از محققان نوع جدیدی از فسیل تخم را کشف کردند که کوچکتر از یک توپ گلف است. این تخم دایناسور با اندازه تقریبی ۴۵ در ۲۰ میلی متر، عنوان کوچکترین تخم فسیل شده دایناسورغیر پرندگان را در رکورد‌های جهانی گینس به دست آورده است.

به گزارش فرادید و به نقل از رکوردهای جهانی گینس، فسیل تخم در شهر تامبا هیوگو ژاپن، که به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌ها برای کشف فسیل‌های دایناسور شناخته می‌شود، پیدا شد، چرا که خاک‌های دوره کرتاسه پایین - که تقریباً ۱۱۰ میلیون سال پیش بود - در معرض دید همگان قرار گرفته اند.

در این کشف اخیر، آن‌ها نوع جدیدی از فسیل تخم تروپود را پیدا کردند که حدود ۴۵ میلی‌متر ارتفاع و ۲۰ میلی‌متر عرض و تنها حدود ۱۰ گرم وزن دارد - نزدیک به وزن یک تخم بلدرچین.

فسیل تخم دایناسور

فسیل واقعی تخم با فلش‌های سفید مشخص شده است. (دانشگاه تسوکوبا / موزه طبیعت و فعالیت‌های انسانی، هیوگو)

این دایناسور متعاقباً Himeoolithus murakamii نامگذاری شد که "hime" به معنای کوچک و زیبا در زبان ژاپنی است، و "murakamii" از شیگرو موراکامی گرفته شده است، که برای اولین بار Tambatitanis (جنسی از دایناسور‌های titanosauriform) را در سال ۲۰۰۶ کشف کرد.

تیم محققانی که این فسیل را کشف کردند شامل کوهی تاناکا، استادیار دانشگاه تسوکوبا، و همچنین محققانی از دانشگاه کلگری، موزه دیرینه‌شناسی سلطنتی تایرل و موزه طبیعت و فعالیت‌های انسانی هیوگو است.

اعضای تیم

اعضای تیم تحقیقاتی که کوچکترین فسیل تخم دایناسور را کشف کردند (دانشگاه تسوکوبا / موزه طبیعت و فعالیت‌های انسانی، هیوگو)

ترجمه: فرادید

برچسب ها: فسیل دایناسورها
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv