bato-adv

(تصاویر) سوزوکی فرانکس؛ فامیل جذاب ویتارا در هند!

در قسمت دماغه، سوزوکی سراغ الگوی حجیمی رفته که اخیرا در برخی محصولاتش مورد استفاده قرار داده است. چراغ‌های اصلی جلو نگاهی مرموز و خشن به فرانکس داده اند که نوار کرومی مرتبط کننده فاصله بین آن‌ها و بافت جلوپنجره نیز امضای لوکس این منظره محسوب می‌شوند.
کد خبر: ۱۱۹۴۴۹
بازدید : ۸۰۸۹
۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰

فرانکس نام یکی از محصولات هندی سوزوکی است که در سگمنت B تولید می‌شود. فرانکس را باید جز جدیدترین محصولات سوزوکی دانست، زیرا رونمایی از آن نیز به ژانویه ۲۰۲۳ مربوط می‌شود.

ماروتی سوزوکی در طراحی فرانکس عملکرد بسیار موفقی داشته، زیرا حاصل کار، یک مجموعه جمع و جور و البته بسیار جذاب شده که می‌تواند نقش مهمی در موفقیت فروش محصول داشته باشد.

سوزوکی فرانکس از منظر ابعاد برابر با ۳۹۹۵ میلیمتر در طول، ۱۷۶۵ میلیمتر در عرض و ۱۵۵۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محور‌ها نیز ۲۵۲۰ میلیمتر است. با این ابعاد، نزدیک‌ترین محصولات سوزوکی به فرانکس را باید بالنو و سوئیفت دانست که البته در قامت بلندتری ظاهر شده است.

در قسمت دماغه، سوزوکی سراغ الگوی حجیمی رفته که اخیرا در برخی محصولاتش مورد استفاده قرار داده است. چراغ‌های اصلی جلو نگاهی مرموز و خشن به فرانکس داده اند که نوار کرومی مرتبط کننده فاصله بین آن‌ها و بافت جلوپنجره نیز امضای لوکس این منظره محسوب می‌شوند. در نمای جانبی نیز فلیر‌های پلاستیکی و طراحی خاص گلگیرها، بخشی از فرمول حجیم و کوچک سوزوکی هستند که انصافا به خوبی اجرا شده است.

شیب سقف و طراحی ستون آخر نمایی از طراحی کوپه را ایجاد کرده اند تا امداد سقف را به اسپویلر و شیشه عقب برسانند. چراغ‌های اصلی عقب مرتبط هستند و با فاصله کمی از آن به سپر بسیار حجیم این قسمت می‌رسیم. فرانکس حدود ۱۹۰ میلیمتر از سطح زمین فاصله دارد. رینگ‌های استاندارد تریم پایه در اندازه ۱۶ اینچی نصب می‌شوند.

فرانکس میزبان تپنده ۳ سیلندر ۱ لیتری توربو و سیستم هیبرید ملایم است که مجموعه برابر با ۹۹ اسب بخار خروجی و ۱۴۸ نیوتن متر گشتاور دارد. در بخش جعبه دنده نمونه‌های ۵ سرعت دستی یا ۶ سرعته اتوماتیک با محور جلو قابل سفارش است. ظرفیت باک بنزین ۳۷ لیتر است. برای فرانکس امکان سفارش تپنده ۱.۲ لیتری تنفس طبیعی دقیقا مشابه سوزوکی بالنو نیز در نظر گرفته شد که حدود ۸۸ اسب بخار خروجی و ۱۱۳ نیوتن متر گشتاور دارد.

سیستم ترمز در تمامی تریم‌های فرانکس برای محور جلو دیسکی و در عقب کاسه‌ای است. قیمت تریم ۱ لیتری توربو از حدود ۱۳ هزار دلار در بازار هند آغاز می‌شود و تا نزدیک ۱۷ هزار دلار بالا می‌رود. فرانکس در ۸ رنگ شامل گزینه‌هایی با رنگ سقف مشکی می‌شود.

در رابطه با کابین ابتدا باید تاکید کرد که این سوزوکی میزبان یکی از بهترین‌های بازار به نسبت هزینه‌ای است که مشتری برایش پرداخت می‌کند. کیفیت مواد اولیه بالا، طراحی زیبای صندلی‌ها و جزئیات همگی در سطح مطلوبی قرار دارند. کنسول اصلی تم دورنگ دارد و تا حدودی شبیه سوزکی بالنو به نظر می‌رسد، اما روکش مات شبه فلزی و تزئینات کرومی/نقره‌ای براق لوکس‌تری به کابین فرانکس داده اند.

در قسمت مرکزی کنسول جلو یک نمایشگر لمسی ۹ اینچی سرگرمی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی قرار دارد که با اپل کارپلی و اندروید اتو سازگار است. از دیگر امکانات کابین باید به: نمایشگر هدآپ، دوربین ۳۶۰ درجه، شارژ بی‌سیم، سیستم صوتی آرکامیس، دریچه‌های تهویه ردیف عقب، شش کیسه هوا و... اشاره کرد.

برچسب ها: سوزوکی ویتارا
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv