قهرمانی کشتی آزاد با 5 طلا، یک نقره و یک برنز

قهرمانی کشتی آزاد با 5 طلا، یک نقره و یک برنز

نماینده سنگین وزن کشتی آزاد ایران پنجمین مدال طلای ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا را بر گردن آویخت تا در پایان این رقابت‌ها تیم ایران با پنج طلا، یک نقره و یک برنز مقتدرانه بار دیگر بر بام کشتی آسیا بایستد.
کد خبر: ۱۲۱۵۲
بازدید : ۱۰۰۲
۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۱
نماینده سنگین وزن کشتی آزاد ایران پنجمین مدال طلای ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا را بر گردن آویخت تا در پایان این رقابت‌ها تیم ایران با پنج طلا، یک نقره و یک برنز مقتدرانه بار دیگر بر بام کشتی آسیا بایستد.
 
در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا، پرویز هادی نماینده سنگین وزن ایران در فینال وزن 125 کیلوگرم به مصاف دولت شابان بای از قزاقستان رفت و در پایان موفق شد حریف خود را با حساب 3 بر یک شکست دهد و پنجمین طلای ایران در این رقابت‌ها را از آن خود کند.
 
هادی پیش از این در دور نخست 10 بر صفر حریفی از مغولستان را برد سپس با همین نتیجه از سد زمان انور از پاکستان گذشت.
 
هادی در مرحله نیمه نهایی نیز کنجین از کره جنوبی را 12 بر 6 شکست داد.
 
پیش از این تیم ملی کشتی آزاد ایران که قهرمانی خود را در این رقابت‌ها مسجل کرده است توسط میثم نصیری در وزن 65 کیلوگرم، مصطفی حسین‌خانی در وزن 74 کیلوگرم، احسان لشگری در وزن 86 کیلوگرم و رضا یزدانی در وزن 97 کیلوگرم به چهار مدال طلای این رقابت‌ها دست یافته بود.
 
بهنام احسان‌پور نیز در وزن 61 کیلوگرم به مدال نقره رسید. محمد نادری هم در وزن 70 کیلوگرم به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت و یونس سرمستی در 57 کیلوگرم پنجم شد.
 
رده بندی انفرادی و تیمی این رقابت ها به شرح زیر است:
 
رده بندی انفرادی:
 
57 کیلوگرم: 1- ساندپ تومار (هند) 2- جونگ هاک جین (کره شمالی) 3- سودنومداش باتبولد (مغولستان) و اولولبک ژولدوشبکوف (قرقیزستان) 5- یونس سرمستی (ایران)
 
61 کیلوگرم: 1- دولت نیازبیکوف (قزاقستان) 2- بهنام احسان پور (ایران) 3- ژانگ بولاداوروجی (چین) و توشینتولگا تومنبیلگ (مغولستان)
 
65 کیلوگرم: 1- میثم نصیری (ایران) 2- نورلان بکجانوف (قزاقستان) 3- ما گونجون (چین) و باتمانگی باتچولون (مغولستان)
 
70 کیلوگرم: 1- آدام باتیروف (بحرین) 2- وینود کومار (هند) 3- محمد نادری (زنجان) و باتزورک بویانجاو (مغولستان)
 
74 کیلوگرم: 1- مصطفی حسین خانی (ایران) 2- ژیگر ذکیراف (قزاقستان) 3- سایاکبای یوسوپوف (قرقیزستان) و عظمت سوفیف (تاجیکستان)
 
86 کیلوگرم: 1- احسان لشگری (ایران) 2- اویوتمون اروگودول (مغولستان) 3- هیوک بئون گون (کره جنوبی) و اصلان کاخیدزه (قزاقستان)
 
97 کیلوگرم: 1- رضا یزدانی (ایران) 2- ماگومد موسی یف (قرقیزستان) 3- باخدولت آلمنتای (قزاقستان) و خودربولگا دورجخاند (مغولستان)
 
125 کیلوگرم: 1- پرویز هادی (ایران) 2- دولت شابانبای (قزاقستان) 3- آیال لازاریف (قرقیزستان) و زولبو ناتساگسورن (مغولستان)
 
رده بندی تیمی: 1- ایران 73 امتیاز 2- مغولستان 63 امتیاز 3- قزاقستان 56 امتیاز 4- هند 41 امتیاز 5- قرقیزستان 40 امتیاز 6- ژاپن 35 امتیاز 7- چین 31 امتیاز
 
تیم ملی کشتی فرنگی ایران نیز در این رقابت‌ها با کسب 4 مدال طلا،یک نقره و 2 برنز برای دهمین مرتبه بر بام آسیا ایستاد.
برچسب ها: کشتی آزاد ورزش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین