تصاویر دیدنی از «آدولف هیتلر»؛ نام حشره‌ای بدبو!

گفته می‌شود که هدف از این نوع نامگذاری، ایجاد علاقه در دانش‌آموزان برای یادگیری آسان‌تر و پژوهش در مورد گونه‌های مختلف است. اگرچه این اقدام خلاقانه تغییر نام این حشره به «آدولف هیتلر» به نظر می‌رسد، اما ناظران حیات وحش واکنش متفاوتی نشان داده اند.
کد خبر: ۱۲۳۸۸۴
بازدید : ۳۸۲
۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴

«کاتاکانتوس اینکارناتوس» (Catacanthus incarnatus)، حشره‌ای است که اخیرا نامش به «آدولف هیتلر» تغییر کرده و به دلیل بوی بدش که مهمترین عامل دفاعی آن نیز هست، شناخته می‌شود. این حشره که بومی جنوب شرق آسیا و هند است طراحی غیرمعمول پشتش، او را شبیه چهره دیکتاتور معروف نازی کرده. «آدولف هیتلر» به عنوان آفت میوه، پنبه، ذرت، سویا و بادام هندی شناخته می‌شود.

«آدولف هیتلر»

پیش از این نیز گونه‌های دیگر حشرات با الهام از نماد‌های بالیوودی مانند آمریش پوری و ای. کی. هانگال نامگذاری شده اند. گفته می‌شود که هدف از این نوع نامگذاری، ایجاد علاقه در دانش‌آموزان برای یادگیری آسان‌تر و پژوهش در مورد گونه‌های مختلف است. اگرچه این اقدام خلاقانه تغییر نام این حشره به «آدولف هیتلر» به نظر می‌رسد، اما ناظران حیات وحش واکنش متفاوتی نشان داده اند.

«آدولف هیتلر»

مایکل لاسل (Michael Lassle)، یک عکاس حیات وحش که این حشره را در لنکاوی، مالزی مشاهده کرده است، گفت: «بندپایان به هیتلر نیازی ندارند! من متوجه شباهت‌های آن با هیتلر می‌شوم، همان‌طور که شباهت‌هایی بین عنکبوت ناپلئونی و ناپلئون می‌بینم. اما افراد مختلف ممکن است چیز‌های متفاوتی را در طبیعت ببینند و بنابراین من “حشره بدبو با چهره انسان” (man-faced stink bug) را به عنوان نام مستعار ترجیح می‌دهم».

«آدولف هیتلر»

او در انتها گفت: «اگر من جای این حشره بودم، مطمئناً دوست نداشتم با هیتلر مقایسه شوم.» دیوید اونگ (David Ong)، عکاس و استاد دانشگاه بیرمنگام که از این موجود در جنگلی در نزدیکی کوالالامپور عکاسی کرده است، گفت که «الویس» مقایسه بهتری بود.» دیوید گفت: «اگرچه استفاده از نام مستعار خوب است، اما استفاده از نام علمی دقیق‌تر است. ما هنگام عکاسی بدون اشاره به شخص خاصی، آن را “چهره انسان” (man-faced) نامیدیم.»

منبع: روزیاتو

برچسب ها: حشره آدولف هیتلر
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه