سامسونگ فقط دو محصول پرفروش دارد

فهرست ۱۰ گوشی پرفروش ۲۰۲۲

این فهرست نشان می‌دهد که هشت جایگاه در اختیار آیفون و تنها دو جایگاه در اختیار گوشی‌های گلکسی است.
کد خبر: ۱۲۵۲۴۱
بازدید : ۵۱۳
۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵

اپل ارزشمندترین شرکت فناوری در دنیاست و همچنان پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار را این شرکت تولید می‌کند. بررسی‌ها نشان داده است که مدل‌های مختلف آیفون در سال ۲۰۲۲ هشت جایگاه از فهرست ۱۰ گوشی پرفروش بازار جهانی را در اختیار گرفته‌اند.

آیفون همیشه یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های بازار بوده است و مدل‌های مختلف آن در رده‌های بالای فهرست محصولات پرفروش قرار دارند. حالا گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت ریسرچ نشان می‌دهد که اپل در سال ۲۰۲۲ هم پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار را تولید کرده است.

در فهرست ۱۰ گوشی پرفروش ۲۰۲۲، آیفون ۱۳ با سهم بازار ۵‌درصدی در صدر قرار گرفته و بعد به‌ترتیب اسامی آیفون ۱۳ پرو مکس با سهم ۲.۶‌درصدی و آیفون ۱۴ پرو مکس با سهم ۱.۷‌درصدی دیده می‌شود.

غلبه سنگین گوشی‌های اپل بر سامسونگ

با عبور از سه جایگاه اول، نام موبایلی از محصولات شرکت سامسونگ به‌چشم می‌خورد که البته نه یک گوشی بالارده، بلکه گلکسی A۱۳ از محصولات پایین‌رده این شرکت محسوب می‌شود. این گوشی تنها ۱.۶ درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار داشته است.

در رده چهارم دوباره محصولی از اپل، یعنی آیفون ۱۳ پرو با سهم ۱.۶ درصدی دیده می‌شود و بعد به‌ترتیب آیفون ۱۲ با سهم ۱.۵ درصدی، آیفون ۱۴ با سهم ۱.۴‌درصدی، آیفون ۱۴ پرو با سهم ۱.۲ درصدی و آیفون SE ۲۰۲۲ با سهم ۱.۱‌درصدی حضور دارند. در انتهای این فهرست هم دوباره یک گوشی دیگر از سامسونگ به نام گلکسی A۰۳ قابل مشاهده است که یک گوشی اقتصادی محسوب می‌شود.

گزارش کانترپوینت نشان می‌دهد که فروش آیفون ۱۳ بسیار درخشان بوده و این گوشی در حد فاصل ماه‌های ژانویه تا آگوست جایگاه نخست را در اختیار داشته است. این گوشی تنها پس از معرفی سری آیفون ۱۴ ابتدا به رده دوم و بعد به رده چهارم رفته است.

از دیگر نکات جالب این گزارش حضور آیفون ۱۴ در رده نخست فهرست گوشی‌های پرفروش ماه دسامبر است. کانترپوینت در پیش‌بینی سال ۲۰۲۳ می‌گوید: «باور داریم که سهم ۱۰ گوشی پرفروش در سال ۲۰۲۳ افزایش می‌یابد؛ چرا که برند‌ها تمرکز خود را روی پاکسازی انبار‌ها و بهینه‌سازی عرضه محصولات خواهند گذاشت.»

منبع: دیجیاتو

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه