امشب خیابان های تهران یخ می زند

امشب خیابان های تهران یخ می زند

هواشناسی استان تهران از بارش برف در ارتفاعات و یخ زدگی معابر خبر داد.
کد خبر: ۲۹۸۴۵
بازدید : ۱۳۱۰
۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۹
هواشناسی استان تهران از بارش برف در ارتفاعات و یخ زدگی معابر خبر داد.
 
به گزارش میزان اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد از بعدازظهر امروز و طی روز سه شنبه در ارتفاعات استان( دربعضی ساعات ) بارش برف و یخزدگی همراه با مه ( در جاده های کوهستانی) پیش بینی می شود.
 
لذا با توجه به روند کاهش دما لغزندگی معابر شهرهای شمالی استان محتمل است و توصیه به مدیریت و صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی می شود.  
 
اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوایی استان های کشور تا 7/9/95 را در ادامه خبر خواهید دید.
 
پیرو اخطاریه شماره 52 شنبه مورخ 95/08/29 تداوم استقرار توده هوای سرد تا اوایل هفته آینده در غالب نقاط کشور پیش بینی می شود.
 
بیشترین افت دما در خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی خواهد بود و کمینه دما در این مناطق به 10 تا 15 درجه زیر صفر خواهد رسید.  
 
طی سه روز آینده استانهای ساحلی خزر و دامنه های البرز با بارش باران و برف و چهارشنبه خراسان شمالی با بارش برف همراه خواهد بود که با توجه به بارش برف، لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای از پیامدهای آن است.  
دوشنبه و سه شنبه در بخشهای شمالی استانهای تهران، البرز و سمنان بارش پراکنده برف پیش بینی می شود.  
 
طی روزهای دوشنبه تا چهار شنبه دریا در سواحل گیلان و مازندران و از اواخر سه شنبه تا چهارشنبه گلستان مواج خواهد بود. ارتفاع موج طی این دوره به 2 تا 3 متر خواهد رسید.  
 
طی سه رور آینده در استانهای واقع در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود.
 
از اینرو توصیه می شود طی این مدت موارد زیر در نظر گرفته شود و برای اجتناب یا کاهش خسارت اقدام لازم انجام گیرد:
 
1- بارش برف و کولاک در راههای ارتباطی البرز سبب اختلال در تردد جاده ای می شود. بنابراین برای ترددهای ضروری از این مسیرها، همراه داشتن تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ و پوشاک گرم توصیه می شود.  
 
2- کاهش شدید دما در کشور موجب افزایش مصرف سوخت و بویژه گاز شده و میتواند منجر به افت فشار در شبکه گاز رسانی شود. لذا ضروری است که مردم عزیز در مصرف بهینه حاملهای انرژی توجه کافی مبذول دارند.
 
3- توصیه می شود که شناورهای سبک از تردد در سواحل دریای خزر اجتناب کنند.
برچسب ها: تهران یخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین