نقشه شوم زن و مرد شیاد برای دختر 15 ساله
«هستی» را مجبور به ازدواج کردند

نقشه شوم زن و مرد شیاد برای دختر 15 ساله

زن و مرد جوان که با فریب دختر 15 ساله به بهانه ازدواج، او را مجبور به سرقت طلاهای مادرش و فرار از خانه کرده بودند، به 80 ماه زندان محکوم شدند.
کد خبر: ۳۰۴۷
بازدید : ۱۸۷۰
۰۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۹
زن و مرد جوان که با فریب دختر 15 ساله به بهانه ازدواج، او را مجبور به سرقت طلاهای مادرش و فرار از خانه کرده بودند، به 80 ماه زندان محکوم شدند.
 
به گزارش جام جم، خرداد سال گذشته زن میانسالی با مراجعه به دادسرای جنایی و طرح شکایت، از ناپدید شدن دختر 15 ساله اش به نام «هستی» در غرب تهران خبر داد. این زن در شکایتش به بازپرس پرونده گفت: دخترم صبح دیروز برای رفتن به مدرسه از خانه خارج شد و عصر هر چه منتظرش شدم، نیامد. برای بررسی موضوع به مدرسه رفتم که ناظم مدرسه گفت، هستی به مدرسه نیامده است. هر چه با تلفن همراهش تماس گرفتم، جوابگو نبود. چند ماه قبل با اصرار هستی برای او تلفن همراه اعتباری خریدم. رفتارهای دخترم در روزهای اول خوب بود، اما بعد از چند روز متوجه شدم بیشتر اوقاتش را در شبکه های اجتماعی می گذراند. وقتی به او اعتراض می کردم، رعایت می کرد، اما بعد از چند روز به همان رفتار ادامه می داد.
 
یک ماه قبل، با بررسی مخفیانه تلفن همراهش متوجه شدم با پسر جوانی به نام «جاوید» آشنا شده و بیرون از فضای مجازی هم یکدیگر را ملاقات کرده اند. روز گذشته که دخترم از خانه رفت، متوجه شدم مقداری از طلاهای من سرقت شده است. احتمال می دهم پسر جوان با فریب هستی، او را مجبور به سرقت و فرار از خانه کرده باشد.
 
با شکایت مادر این زن، تحقیقات برای شناسایی سرنوشت دختر آغاز شد و ماموران موفق شدند سه روز بعد، او را در خانه ای در غرب تهران همراه جاوید و زنی 33 ساله شناسایی و دستگیر کنند. با انتقال هر سه نفر به دادسرا، تحقیقات از آنها آغاز شد.
 
دختر 15 ساله با بیان این که فریب حرف های جاوید را خورده، ادعا کرد: پس از دوستی با پسر جوان در شبکه تانگو او به من ابراز علاقه کرد. من هم کم کم به او اعتماد کردم تا این که پیشنهاد داد طلاهای مادرم را سرقت کنم تا با او زندگی خوبی داشته باشم. من هم که با سختگیری مادرم روبه رو بودم، خام حرف های او شدم و با سرقت مقداری از طلاها، از خانه فرار کردم. جاوید 30 ساله که دو سابقه کیفری به اتهام سرقت در پرونده اش بود، در بازجویی ها گفت: دو سال قبل با زن جوانی به نام سمیه که از همسرش جدا شده بود آشنا شدم. کم کم رابطه ما خوب شد تا این که من به خانه او رفتم و با هم زندگی می کردیم.
 
چند ماه اول زندگی خوبی داشتیم تا این که بیکار شدم. یک روز در شبکه اجتماعی تانگو با هستی آشنا شدم و بعد از چند روز حرف زدن به من ابراز علاقه کرد. ابتدا موضوع را زیاد جدی نگرفتم، اما او هر روز پیام می داد و قصد داشت مرا ببیند تا این که فهمیدم از خانواده پولداری است و وضع مالی شان خوب است. فشار روی من زیاد بود. به همین خاطر موضوع را به سمیه گفتم و قرار شد با نقشه او، دختر نوجوان را از خانه فراری دهیم و به خانه سمیه بیاوریم و پس از سرقت پول هایش او را رها کنیم. به همین خاطر هستی را وسوسه کردم که از خانه، اشیای قیمتی اش را بیاورد و او هم مقداری طلا با خودش آورد و ما طلاها را از او گرفتیم. دو روز بعد ماموران به خانه سمیه آمدند و هر سه نفرمان را دستگیر کردند. در پی اعترافات متهمان و اعلام رضایت شاکی از دخترش، او تبرئه و آزاد شد.
 
با ارسال پرونده به دادگاه عمومی جزایی تهران، سمیه و جاوید محاکمه شدند و قاضی دادگاه هر کدام را به 3 سال و 4 ماه حبس محکوم کرد که حکم زن 33 ساله با در نظر گرفتن تخفیف به آزادی مشروط تبدیل شد و زن جوان باید در یک سال آینده هر شش ماه یک بار با معرفی خود به مسجد و کلانتری، گواهی حسن شهرت بگیرد و به دادگاه ارائه دهد، ضمن این که اگر مشخص شود او با افراد سابقه دار دوستی دارد، تعلیق حکم لغو می شود و او باید 3 سال و 4 ماه را در زندان سپری کند. با ارجاع حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای ویژه سرقت، زن جوان با دستور محمدمهدی مرشدلو، قاضی اجرای احکام سمیه از زندان آزاد شد و جاوید نیز در حال گذران دوران محکومیت است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین