اعدام برای رابطه با روسپی‌های زیر 14 سال
مجازات فساد در چین سخت‌تر شد

اعدام برای رابطه با روسپی‌های زیر 14 سال

خبرگزاری وابسته به دولت چین گزارش داد، این کشور با اصلاح قوانین کیفری مجازات فساد را سخت‌تر کرده و داشتن رابطه با روسپی‌های کم سن و سال را به عنوان تجاوز دسته‌بندی کرده است.
کد خبر: ۳۲۵۷
بازدید : ۴۵۵۵
۰۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷
اعدام برای رابطه با روسپی‌های زیر 14 سال
فرادید| خبرگزاری وابسته به دولت چین گزارش داد، این کشور با اصلاح قوانین کیفری مجازات فساد را سخت‌تر کرده و داشتن رابطه با روسپی‌های کم سن و سال را به عنوان تجاوز دسته‌بندی کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، خبرگزاری شینهوای چین به نقل از کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین اعلام کرد، افرادی که به اتهام فساد جدی محکوم شناخته شده‌ و مجازات اعدام تعلیقی برای دو سال دریافت کرده‌اند، بعد از این دوره دو ساله حکم حبس ابد دریافت خواهند کرد.
 
بر اساس این گزارش، این تغییرات به منظور حراست از عدالت قضایی و جلوگیری از این است که فاسدترین مجرمان از طریق تخفیف، مجازات کوتاهتری را داشته باشند.
 
بر اساس این گزارش، روان کیلین، استاد دانشگاه حقوق و علوم سیاسی چین گفت که هدف از تغییرات اعمال شده در مجازات فساد مقابله با مقام‌هایی است که با استفاده از ابزارهای غیرقانونی در مجازات‌های خود تخفیف ایجاد کرده و یا مشمول عفو یا مجازات‌های به غیر از حبس می‌شوند.
 
شی جینپینگ رئیس جمهور چین طرحی را برای مقابله با فساد در میان مقام‌های این کشور به اجرا در آورده و متعهد شده که هم با مقام‌های بلندپایه و هم سطح پایین‌تری که فاسد باشند، مقابله کند.
 
با این حال منتقدان می‌گویند، تضمینی وجود ندارد که این کمپین برای مقاصد سیاسی استفاده نشود و تا کنون هیچ اصلاحات نظام مندی برای مبارزه با فساد ارائه نشده است.
 
خبرگزاری شینهوا گزارش داد،‌ در تغییرات جدید، جرم داشتن رابطه جنسی با روسپی‌های کم سن و سال لغو شده و به جای آن جرم تجاوز مطرح شده که مجازات سخت‌تری را در پی دارد.
 
پیشتر کسانی که با روسپی‌های زیر 14 سال در چین رابطه جنسی برقرار می‌کردند، حداکثر مجازات 15 سال حبس را دریافت می‌کردند اما کسانی که در قبال اتهام تجاوز به یک کودک گناهکار شناخته شوند مجازات اعدام دریافت می‌کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین